Bridget Carleton betegség miatt nem állt rendelkezésünkre.

VBW CEKK Cegléd–SERCO UNI Győr 62–90 (22–23, 13–14, 10–29, 17–24)

Albertirsa, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Csabai-Kaskötő, Rózsavölgyi, Jankovics

VBW CEKK Cegléd: CZANK 13/6, Rakita 4, Szirony 5/3, Shematsi 10/6, BARNAI 10. Cs.: Carr 5/3, Farkas P. 5/3, Horváth B. 2, Kovács K. 3, Kobolák 3/3, Andi 2. Edző: Lo Elhadji Malick.

SERCO UNI Győr: Slocum 4, DOMBAI 22/3, DUBEI 13, GYÖNGYÖSI 13/6, Goree 6. Cs.: RUFF-NAGY D. 9/3, BACH 11, Anigwe 4, Török Á. 4, Hegedűs 2, Molnár L. 2. Edző: Cziczás László.

A statisztika ide kattintva érhető el.

Ahogyan az várható volt, elég nehezen lendültünk játékba. Bár többször is vezettünk négy ponttal (5–9, 7–11), de a hazaiak nem rogytak meg, 12–11-re vezettek, sőt, el is léptek 20–14-re. A szakasz végét sikerült kicsit megnyomni, így tíz perc játék után minimális előnyben voltunk (22–23). A második tíz perc elején „beragadtunk”, a Cegléd át is vette a vezetést (29–25). Megint ritmust váltottunk, és egy 10–2-es rohanással újra mi voltunk előnyben, de az előnyünk elolvadt (35–35), a slusszpoén azonban Bach Boglárkáé volt, középtávolijának köszönhetően mi mehettünk előnnyel a nagyszünetre (35–37).

Talán arra is számítani lehetett, hogy a második félidő már egy teljesen másik mérkőzést hoz. Csapatunk a harmadik negyedben már megfelelő üzemi hőfokon pörgött, és ebben a szakaszban el is döntötte a találkozót. Az olló folyamatosan nyílt, a zárófelvonás előtt több mint húsz pont volt az előny (45–66). Az utolsó szakaszban is mi domináltunk, tovább tudtuk növelni az előnyt, több mint harminc pont is volt a különbség, a végen ebből kicsit faragott a Cegléd, de a magabiztos győzelmünk nem forgott veszélyben.

Cziczás László: Véleményem szerint a saját dolgunkat nehezítettük meg, de a második félidőben ritmust tudtunk váltani, és az az agresszivitás jellemzett bennünket, amilyet látni szeretnénk a folytatásban.

Dombai Réka: Nehezen lendültünk játékba, a ceglédiek nagyon megnehezítették a dolgunkat. Ezt egyébként sejtettük, hogy a válogatott szünet után nem leszünk az elején annyira élesek, de aztán a hramadik negyedtől már azt a formát tudtuk mutatni, amit igazán tudunk. Ebből kell továbblépni, és így folytatni a következő meccseken.

Fotó: Vörös Dávid