Előnybe kerültünk, egy győzelemre a bronzéremtől

ZTE-CMB Cargo-UNI Győr 68-74 (21-24, 18-14, 15-18, 14-18)

Zalaegerszeg, a 3. helyért, 1. mérkőzés, 300 néző V.: Tőzsér, Boros, Kulcsár.

ZTE: KOZIAR 7, Pusztai 9, MALTSI 15/6, BOONSTRA 11/3, HORTI 13/3. Cs.: Szalay 2, Parker 11, Benke. Edző: Gáspár Dávid.

UNI Győr: MANDIC 7/3, Czank 10/6, RAKSÁNYI 14/6, SPANOU 16/6, GRAY 15. Cs.: Varga Zs., KRNJIC 10, Nagy D. 2. Edző: Milos Pavlovic.

Az első kosarat mi szereztük Raksányi révén, s a folytatásban is jobbára mi vezettünk. A zalaiak 5-4-nél voltak előnyben, onnan gyakorlatilag végig 2-5 ponttal vezettünk. A második tíz percben is sokáig a mi akaratunk érvényesült, a játékrész közepén hat pont is volt a javunkra (25-31), ám a félidő végén kissé megakadt a gépezet, a hazaiak pedig ezt kihasználva 33-33-nál utolértek bennünket, sőt, Boonstra második büntetőjével a vezetést is átvették. Czank triplája és Spanou közelije után ismét négy pont volt a javunkra (34-38), de a végjátékot 5-0-val a ZTE nyerte, így minimális hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok (39-38).

A harmadik negyedet jól kezdtük, egy 5-2-es rohammal átvettük a vezetést, s a folytatásban is pontosabbak voltunk, ennek eredményeként a 28. percben 54-48-ra elléptünk, időt is kért a hazaiak edzője. Zsinórban négy pontot szerzett a ZTE, a zárófelvonás előtt 56-54-re vezettünk. Az utolsó tíz percben 4-0-val kezdtünk, majd sportszerűtlent ítéltek ellenünk a játékvezetők, ami kapott kosár nélkül megúsztunk. Raksányi szép kosarával folytattuk a pontgyártást, majd Gray egyik büntetőjét értékesítette. Majdnem négy perc után Horti révén szerezte első pontjait a negyedben a Zete (56-63). Gray kosár plusz büntetője után már több mint tíz ponttal vezettünk (56-68). Hogy ne nyugodjunk meg, a ZTE csinált egy 6-0-ás sorozatot. Ki is kérte egyik idejét Milos Pavlovic. Szerencsére újabb fordulat nem volt a meccsben, gyakorlatilag végig kézben tartva a találkozót előnyt szereztünk a párharcban. Amennyiben kedden 18 órakor az egyetemi csarnokban is nyerünk, bronzéremmel zárjuk a szezont.

Milos Pavlovic: – Végig koncentráltak voltunk, jól játszottunk, s azt gondolom, megérdemelten nyertünk. Nincs azonban még vége, a ZTE jobb csapat, az alapszakasz során kétszer is legyőzött bennünket, de ha tudjuk tartani ezt a szintet, s az utolsó energiákat is mozgósítjuk, akkor szépen fejezhetjük be a szezont.