Aluinvent DVTK–CMB Cargo-UNI Győr 61-74 (23-19, 7-21, 19-15, 12-19)

Miskolc, Generali Aréna, 800 néző. V.: Papp, Cziffra, Balogh.

DVTK: NAGY D. 15/6, BACH 13, Engelman 12/3, Pecková 3/3, Melnika 2. Cs.: Burkholder 6/3, Kiss A. 1, Szabó F., ZELE 9. Vezetőedző: Stefan Svitek.

Győr: Czank 5, FIELDS 23/6, TÖRÖK Á. 13/9, KRIVACEVIC 14, GOREE 12. Cs.: Sztepanova 7/3, Laklóth, Varga Zs. Edző: Völgyi Péter.

Jól kezdtünk, de 4-0-ás vezetésünk után a Diósgyőr átvette a vezetést (7-6). Czank első pontjaival ismét nálunk volt az előny (10-12), de egy 8-0-val fordítottak a hazaiak. Ebből az előnyből az első negyed végéig négyet megőrzött a DVTK (23-19).

A második szakasz elején növelte előnyét a miskolci alakulat (28-21), amire mi feleltünk egy 14-0-ás rohammal (28-35). Török süllyesztett el egy hármast, majd Fields csent el egy labdát és dobott belőle ziccert, így tízpontos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe húsz perc után (30-40).

Hat győri ponttal kezdődött a második félidő, hiszen Goree két duplája között Czank is bedobott egy palánkos tempót, mire Nagy egy hármassal válaszolt (33-46). Állandósult a 10-12 pontos különbség, de a negyed hajrájában feljött a DVTK, a zárószakasz mindössze hatpontos vezetésünkről kezdődött (49-55). Ezt Fields faultos kosara vezette fel, majd egy sportszerűtlen hiba után újabb két büntetőt is bedobott, míg piros-fehér oldalon Zele csak egyet. Ezt követően Stepanova és Zele is bedobott egy-egy duplát, majd Goree is (52-64). Goreeval nem bírtak a hazaiak a palánk alatt, és Fields is beszórt egy hármast (54-69). Ezzel gyakorlatilag eldőlt a találkozó, a folytatásban jelentősen nem változott az állás, csapatunk így nagyon fontos győzelmet aratott az egyik nagy rivális vendégeként.

Völgyi Péter: – Ahhoz képest, hogy egyéb okok miatt alig tudtunk készülni a meccsre, a második negyedtől kézben tartottuk a mérkőzést. Az ellenfél kulcsembereit jól meg tudtuk fogni, nálunk pedig mindig volt valaki, aki átlendített bennünket a nehéz pillanatokban. Jó hangulatú meccsen, sok néző előtt, idegenben egy ilyen siker duplán ér, így nagyon fontos meccset tudtunk megnyerni.