A felkészülés során már találkoztunk a soproniakkal, akkor idegenben nyertünk 70–63-ra. A mostani találkozón tőlünk Ruff-Nagy Dóra hiányzott, a válogatott irányítónk kisebb sérülés miatt óvatosságból pihenőt kapott erre a meccsre.

SERCO UNI Győr–Sopron Basket 95–57 (28–10, 23–15, 26–14, 18–18)

Győr, felkészülési mérkőzés, 200 néző. V.: Kéri, Földesi, Boros.

SERCO UNI Győr: SLOCUM 9/3, Bach 8/3, DUBEI 14/12, Gyöngyösi 10/6, ANIGWE 19. Cs.: Küllős, Hegedűs 5/3, Dombai 9/3, Török Á. 3/3, GOREE 16, Molnár 2. Edző: Cziczás László.

Sopron Basket: TURNER 15, KÓKAI 7/3, Böröndy 5/3, Varga A. 16/6, Sitku 8. Cs.: Jevtovic 6, Janzsó, Toman D., Toman R., Szikszai, Völgyi. Edző: Gáspár Dávid.

A találkozót mi kezdtük jobban, az első percek után 6–5-re még a Sopron vezetett, ám egy 10–0-ás rohammal elléptünk, és Gáspár Dávid időkérése után is mi dobtunk újabb kosarat (17–6). A vendégek új szerzeménye, Jovana Jevtovic törte meg a soproni gólcsendet. Nem törte meg a lendületünket ez sem, a különbség fokozatosan nőtt, a második negyed elején 38–10-re vezettünk. Gáspár Dávid ismét időt kért. Ezután is mi domináltunk, a 16. percben 42–12 volt a javunkra. A nagyszünetben 51–25-re vezettünk.

A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, az előnyünk ezúttal nem nőtt olyan mértékben, de a 27. percben így is 30 ponttal vezettünk (69–39). A harmadik negyed hajráját egy kicsit megint megnyomtuk, 73–39-nél újból időt kért a Sopron, a zárófelvonás előtt 77–39-re vezettünk. Az utolsó tíz perc elején kicsit faragott a hátrányából a Sopron Basket (80–46). Nagyjából erre a különbségre álltak be a csapatok, a 37. percben azért meglett a 40 pontos differencia (92–52). A vége 95–57-es győzelem lett.

Cziczás László: Köszönjük a soproniaknak, hogy a nehéz helyzetükben bevállaták ezt a mérkőzést. Tudjuk, hogy a legjobbjaik nélkül álltak fel, ezért nem is az eredményen vagy a különbségen volt a hangsúly, hanem azon, hogy azon az úton, amin elindultunk a Sió-kupa után azt az arculatot mutassuk, melyeket az edzéseken is. Voltak jó dolgaink, a küzdés is rendben volt, persze hibák is voltak, de azon kell továbbra is dolgozni, hogy ezeket kijavítsuk.

Dubei Debóra: Sokkal jobb volt ez a teljesítmény, mint a korábbi meccseken, de nyilván tisztában vagyunk vele, hogy a Sopron nem volt teljes kerettel, többen is hiányoztak tőlük. Ezen az úton kell tovább haladnunk, ugyanúgy edzeni, ahogyan ezen héten, és akkor hasonló eredményeket érhetünk el.

Fotó: Nagy Gábor