CMB Cargo-UNI Győr-DVTK 74-79 (16-22, 17-21, 23-17, 18-19)

Győr, egyetemi csarnok, 200 néző. V.: Cziffra, Kulcsár, Balog.

UNI Győr: Brown 10, Czank 1, Török Á., SPANOU 8, GRAY 18. Cs.: Raksányi 11/3, NAGY D. 14/6, Krnjic 12, Baffy, Varga Zs. Edző: Sandro Orlando.

DVTK: MEDGYESSY 19/6, SULCIUTE 12/6, Kányási, WALKER-KIMBROUGH 15/6, MOKANGO 27. Cs.: Skoric, Zele 1, Katona 2, Szabó F. 3/3. Edző: Cziczás László.

Nem kezdtük jól a rangadót, a miskolciak a negyed felénél 13-6-ra vezettek. Érthető volt Sandro Orlando időkérése. Raksányi törte meg a hosszabb kosárcsendünket. Kicsit átlendített bennünket a holtponton, egy perccel a szakasz vége előtt kiegyenlítettünk (16-16). A negyed végén Medgyessy triplájára akapozva egy 6-0-val megint a DVTK került előnybe (16-22).

A második negyed elején tartotta a távolságot (13. perc: 24-29). Többször is közelebb jöhettünl volna, de mindig jött egy hiba (eladott labda, kimaradt dobás). Ezt meg is büntették a miskolciak, 26-34-nél jött Orlando időkérése. Sulciute dobott triplát, Katona duplát, amivel tíz pont fölé nőtt a különbség  (28-39). A félidő hajrájában legalább sikerült visszajönni tíz pontra (33-43).

Nagy Dóra kosara vezette fel a folytatást, majd Spanou kosarával zárkóztunk tovább. Feljöttünk 45-41-re, most a vendégek kértek időt. Megint a DVTK pillanatai következtek, egy 5-0-val léptek el (41-50). Újra visszakapaszkodtunk, a 28. percben már csak négy pont hátrányban voltunk (50-54). A zárószakasz előtt sem változott a különbség (56-60).

Nagy szerzett fontos triplát a negyed legelején, Spanou kosarával pedig először vezettünk (61-60). Szabó Fanni triplája nem hiányzott. A játékrész közepén egy újabb miskolci triplával 68-63-ra vezettek a vendégek, Sandro Orlando kért időt. Kapkodni kezdtünk, siettetük a befejezést, de pontatlanok voltunk, 73-65-nél nagyon nehéz helyzetben voltunk. Felküzdöttük magunkat, volt labdánk az egyenlítésre, Gray azonban lépéshibát követett el. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, sorrendben negyedik vereségünket szenvedtük el. A gödörből továbbra sem tudtunk kimászni.

Sandro Orlando: – Kevésbé vagyok mérges a vereség miatt, mert nagyot küzdött a csapat, de amíg kintről nem tudunk eredményesek lenni, nem tudjuk ezeket a meccseket megnyerni. Ezáltal ugyanis a palánk alatt sem tudunk könnyű kosarakat szerezni.

Nagy Dóra: – Nagyon sajnálom, hogy így alakult a vége. Küzdöttünk, harcoltunk, de az apró nüanszokból végül a vendégek jöttek ki jobban.

Cziczás László: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, tudtuk, hogy a győri csapat nincs a legjobb passzban, ezt szerettük volna kihasználni. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, talán ha fél percig vezettek a hazaiak. Boldogok vagyunk, hogy elértük a célunkat.

Egle Sulciute: – Nagyon elfáradtunk, de megérte, mert hittünk magunkban, s megvalósíttuk, amit elterveztünk. Nagyon örülök a sikernek.