CMB Cargo-UNI Győr-BEAC 76-71 (18-16, 15-14, 22-23, 21-18)

Győr, NB I-es mérkőzés, 200 néző. V.: Gál, Vida, Csabai-Kaskötő.

UNI Győr: Czank 7, FIELDS 12/6, Török Á. 4, Sztepanova 12, KRIVACEVIC 16. Cs.: Markó, Simon Zs. 4. Varga Zs. 9/3, Goree 12, Szabó P. Edző: Völgyi Péter.

BEAC: Pusztai S., PUSZTAI P. 15/6, SÜLE 21/6, Kovács V. 4, BARNAI 13. Cs.: SUPPÁN 14/3, Szabó II D., György 4, Angyal, Gocsmann. Edző: Balogh Judit.

A vendégek triplájával kezdődött a mérkőzés, de egy 10-0-ás rohammal fordítottunk. A BEAC 12-11-re felzárkózott, Goree szerzett fontos kosarat. Komolyabb előnyt nem sikerült kiharcolnunk azonban, tíz perc után mindössze 18-16-ot mutatott az eredményjelző. A második szakaszban egyenlítettek a vendégek, majd a vezetést is átvették. (18-19). Majdnem három perc után Czank szerezte első kosarunkat, Fields pedig büntetőkből volt eredményes (22-19). Nem szakad át a gát, nem sokkal később ismét a BEAC-nál volt az előny (22-25). A nagyszünetre azért sikerült előnyt szereznünk (33-30).

Vendégkosár után Fields-tripla a második félidő elején, s Goree is betalált. Más szellemben jött ki a csapat a folytatásra, s ez az eredményben is megmutatkozott (23. perc: 40-32). Nem nyugodtunk meg, éppen ellenkezőleg, a BEAC visszajött a meccsbe, sőt, a vezetést is visszavették (27. perc: 42-44). Fields triplájával vezettünk ismét (47-46). Váltott vezetés után a zárószakasz előtt 55-53-ra vezettünk. Az utolsó felvonásban három perc után öt ponttal elléptünk (63-58). Negy perccel a vége előtt viszont megint egyenlítettta BEAC (65-65). Simon Zsófi ellen másodszor ítéltek technikait, ami kiállítást jelentett. Szerencsére ebből nem mi jöttünk ki rosszul, 69-66-nál Balogh Judit kért időt. Goree duplája, Czank labdaszerzése után ismét Goree talált be, ezzel eldőlt a mérkőzés, melyen csak a végeredménnyel lehetünk elégedettek.

Völgyi Péter: – Hoztuk a kötelezőt, de a BEAC-ot illeti a dicséret a jó játékért.

Balogh Judit: – Kicsi csapat, kicsi stáb, nagy szív, remélem, egyszer ez nagy játékkal is párosul.