Írta: Administrator

ZTE-CMB Cargo-UNI Győr 86-71 (23-22, 18-18, 25-14, 20-17)

Zalaegerszeg, Göcsej-kupa.

UNI Győr: Czank 12/9, FIELDS 15, Laklóth 2, KRIVACEVIC 18, Goree. Cs.: Simon Zs. 9/3, Varga Zs. 4, Sztepanova 8, Török 3, Markó, Szabó P., Simon A. Edző: Völgyi Péter.

Alaposan "beragadtunk" az elején (11-3), de a negyed végéig felzárkóztunk, sőt, a második szakaszban a vezetést is átvettük (29-34). A folytatásban viszont a zalaiak akarata érvényesült, az utolsó percek 80-62-es ZTE-előnyről kezdődtek, ebből a hátrányól pár pontot sikerült lefaragnunk. A felkészülés során másodszor is vereséget szenvedtünk a ZTE-től.

Győzelemmel kezdtük a Göcsej-kupát
2017. szeptember 22. péntek, 21:09

PINKK 424–CMB Cargo-UNI Győr 69–89 (26–20, 15–27, 8–14, 20–28)

UNI Győr: Czank 5/3, FIELDS 22/6, Laklóth 2, KRIVACEVIC 17/3, GOREE 10. Cs.: Szabó P. 2, Varga Zs. 10, Simon Zs. 9/3, Sztepanova 10, Török Á. 2, Markó. Edző: Völgyi Péter.

Az első negyedben kissé álmosan játszottunk, főleg védekezésben találtuk nehezen a ritmust. A második és a harmadik tíz percben viszont keményebbé vált a védekezés, s fokozatosan nőtt a különbség. A vége magabiztos győzelem lett.

Csapatunk a Göcsej-kupán vesz részt
2017. szeptember 21. csütörtök, 13:35

Négy csapat küzd egymással péntektől a Forest Hungary 48. Göcsej-kupán. A zalaegerszegi nemzetközi tornán csapatunk, a CMB Cargo-UNI Győr ellenfele a házigazda ZTE, a PINKK 424 és a szerb bajnok Crvena Zvezda lesz.

A program

Péntek, 14 óra: PINKK–UNI Győr. 15.45 óra: Crvena Zvezda–ZTE.

Szombat, 14 óra: PINKK–Crvena Zvezda. 16 óra: ZTE–UNI Győr.

Vasárnap, 10 óra: ZTE–PINKK. 11.45 óra: UNI Győr–Crvena Zvezda.

Kiütöttük Norvégiát
2017. szeptember 17. vasárnap, 15:45

CMB Cargo-UNI Győr-Norvégia 88-43 (26-15, 20-8, 20-13, 22-7)

Athén, felkészülési torna, 3. forduló.

UNI Győr: Czank, Fields 12/9, Laklóth 3/3, KRIVACEVIC 12, GOREE 17. Cs.: VARGA ZS. 10, SIMON ZS. 14/6, Sztepanova 4, Török Á. 6, Markó 2, Szabó P. 8. Edző: Völgyi Péter.

Csapatunk végig vezetett a találkozón, a különbség fokozatosan nőtt, s ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Külön öröm, hogy Szabó Petra hosszaú sérülés után visszatért a pályára, 13 perc alatt a nyolc pontja mellett leszedett két lepattanót és előkészített egy kosarat is.

Völgyi Péter: – Rendkívül hasznos tornán vettünk részt. A Szpartak Moszkvát még sosem tudtuk megverni, s bár fiatal csapatról van szó, vannak rutinos játékosaik, ellenük szép győzelmet arattunk. A második napon a házigazdák elleni meccsen jött ki a társaságon az utazás és a harnmincöt fokos hőség összhatása, bágyadtan mozogtunk, az Olympiakosz pedig kíméletlenül kihasználta ezt, sajnos nem tudtuk őket kizökkenteni a ritmusukból. A norvégok ellen két cél volt, egyrészt az, hogy ne sérüljön meg senki, mert az északiak igazából még csak most tanulják ezt a sportágat, elég durván játszottak. a másik pedig, hogy egy alacsonyabb szerkezetű ellenféllel szemben próbáljuk meg minél többször helyzetbe hozni a magas embereinket. Ez azt gondolom, elég jól sikerült. Fontos kiemelni még, hogy hosszú kihagyás után tért vissza közénk Szabó Petra, aki jó teljesítményt nyújtott.

A torna első mérkőzése előtt a bemelegítéskor Simon Anikó rosszul lett, megfigyelésre kórházba kellett vinni, szerencsére semmi komolyat nem mutattak ki a vizsgálatok, így hétfőn a csapattal együtt hazatérhet a fiatal kosaras, s remélhetőleg hamar visszanyeri majd az erejét.

Vereség a házigazdáktól
2017. szeptember 16. szombat, 20:09

Olympiakosz-CMB Cargo-UNI Győr 67-41 (21-8, 12-15, 23-8, 11-10)

Athén, felkészülési torna.

UNI Győr: Czank 5/3, Fields 13/3, Laklóth 2, Krivacevic 7/3, Goree 10. Cs.: Varga Zs. 2, Simon Zs., Sztepanova 2, Török Á., Markó. Edző: Völgyi Péter.

A házigazdák ellen nem kezdtünk jól, az első tíz percben jelentős hátrányt szedtünk össze. A fordítás esélye a harmadik szakaszban szállt el végleg, a felzárkózás helyett megduplázta a különbséget az Olympiakosz, mely végül biztosan győzött.