DVTK–CMB Cargo-UNI Győr 69–68 (19–20, 16–18, 19–16, 15–14)

Miskolc, NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. V.: Papp, Tőzsér, Ádám.

DVTK: CZANK 8/6, Horváth B. 3/3, Rasheed 11/3, SZÉCSI 12/3, T. JOVANOVIC 20/3. Cs.: Tomlinson 9, Adamecz 6. Edző: Maikel Lopez.

UNI Győr: Kiesel 6/3, Laklóth 8/6, LIKHTAROVIC 16/9, Varga Zs. 8, GOREE 11. Cs.: SIMON ZS. 19/15, Kovács V., Török Á., Edző: Völgyi Péter.

A hazaiak szerezték az első kosarat, de Likhtarovic két triplájával, majd Simon Zsófi hármasával mi vezettünk (89), fej fej mellett haladt a két csapat a folytatásban, de jobbára nálunk volt az előny. Az első szakasz is a mi egypontos vezetésünkkel zárult. A második tíz percet 5-0-val kezdtük, s állandósult is a 67 pontos különbség (2128, 2937). Sajnos a félidő hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, így a nagyszünetben 3835-re vezettünk. Kicsit kapkodva kezdtük a második félidőt, 41–41-nél ért utol bennünket a hazai csapat. nagyon kellett Goree közelije. Ezután viszont egy 5–0-val fordított a DVTK, időt is kért Völgyi Péter, de a mérkőzés Jovanovic kosarával folytatódott (48–43). Sikerült azonban rendezni a sorokat, az utolsó momentum a negyedben Simon Zsófi triplája volt, ezzel lett 54–54 az állás. A zárófelvonásban Goree dobta az első kosarat, Czank a másodikat, kár, hogy a diósgyőri játékosé tripla volt (57–56). Laklóth első sikeres kosara – rögtön egy tripla –, majd Simon Zsófi duplája után megint lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk (57–61). Érdekesség, hogy a meccs ezen zakaszában a lepattanózásban nagyon gyengén álltunk (37–17 volt a DVTK javára). Szerencsére viszont a pontokban mi voltunk ekkor jobbak. Kicsit megálltak pontszerzésben a csapatok a végjáték 61–61-ről vette kezdetét. Ebben mozgósítottuk utolsó erőtartalékainkat, s az utolsó percbe fordulva 68–65-re vezettünk. A miskolci időkérést követően Rasheed talált be, majd Czank szerzett labdát, s Jovanovic volt eredményes. Most Völgyi Péter kért időt, Simon Zsófi azonban kihagyta a dobást, így egy ponttal kikaptunk. Jöhet a mindent eldöntő meccs szerdán 17 órakor.

Völgyi Péter: – Bosszantó vereséget szenvedtünk, kezünkben volt a győzelem, így szerdán hazai pályán mindenképpen győznünk kell. Sajnos a lepattanózásban nagyon fölénk kerekedett a Diósgyőr, ebben javulnunk kell a harmadik meccsre.