CMB Cargo-UNI Győr–PEAC-Pécs 71–66 (22–15, 11–18, 15–20, 23–13)

Pécs, Killik László Magyar Kupa, bronzmérkőzés. V.: Pálla, Balogh Gy., Vida.

UNI Győr: KIESEL 24/12, Laklóth 4/3, Likhtarovic 7/3, Hruscaková 6, GOREE 13. Cs.: SIMON Zs. 13/9, Varga Zs. 4, Török Á. Edző: Völgyi Péter.

PEAC: Fűrész 8/6, RAKSÁNYI 13/3, Zele 7/3, Siksniute 6, KUSTER 23. Cs.: Juhász 4, Mandic 3/3, Licskai 2. Edző: Boris Maljkovic.

A pécsiek szereztek vezetést egy triplával, de hamar sikerült fordítanunk (5–3), utána pedig fej fej mellett haladt a két csapat, a hajrában viszont sikerült meglépnünk, előbb 19–13-ra, a negyedet pedig hétpontos vezetésnél fejeztük be. A második tíz percben folytatódott a lendületünk, s 28–19-nél alakult ki az addigi legnagyobb különbség. Utána viszont nem tudtuk tovább növelni az előnyt, sőt, a PEAC elkezdett felzárkózni, a szünetre utol is ért bennünket (33–33).

Fordulás után Kiesel emelt be egy triplát, s megint végig szoros volt a csata, 45–41-es pécsi vezetésnél viszont időt kellett kérnie Völgyi Péternek. Sajnos nem változott a játék képe, 53–46-nál a PEAC vezetett annyival, amennyivel előtte még nem. A zárófelvonásig két pontot sikerült lefaragnunk a hátrányból (48–53). Az utolsó szakaszt viszont ellenállhatatlanul kezdtük, pillanatok alatt 60–55 lett a javunkra, de mielőtt fellélegezhettünk volna, egyenlítettek a hazaiak (60–60). Szerencsére utolsó erőtartalékainkat mozgósítva nem hagytuk, hogy átvegye a vezetést a PEAC, a hajrában 69–62-vel mentünk be, s zsinórban négy pontot szerezve még egy kicsit ránk ijesztettek Raksányiék, de Kiesl két büntetőjével eldőlt a mérkőzés.

Győzelmünkkel megszereztük a bronzérmet, így pozitív élményekkel készülhetünk a csütörtökön kezdődő DVTK elleni bajnoki negyeddöntőre.

Völgyi Péter: – Egymás után két bronzmeccset veszítettünk el a Magyar Kupában, így most nagyon szerettünk volna nyerni. Utolsó erőtartalékainkat mozgósítva ez sikerült, ami azért nagy fegyvertény, mert az alapszakasz elsőjével, másodikjával és negyedikjével is meg kellett mérkőzni, ebből kétszer nyertünk, s a harmadikon is volt esélyünk a sikerre. A bronzérem jó alap lehet a bajnoki rájátszásra.