Vasas-CMB Cargo-UNI Győr 64-76 (24-19, 15-10, 11-25, 14-22)

Budapest, NB I-es mérkőzés, 100 néző. V.: Kulcsár, Vida, Menyhárt.

Vasas: COLIC 12/6, Dúl, Dusanic 12/3, Solymosi 2, Rochel 7. Cs.: BACHAROVA 18/3, Dobos 4, Tóth O. 9/3. Farkas. Edző: Igor Skocovski.

UNI Győr: Kiesel 10, LAKLÓTH 2, Török Á. 5, HRUSCAKOVÁ 15, GOREE 17. Cs.: SIMON ZS. 16/6, Varga Zs. 8, Likhtarovic 3/3, Markó. Edző: Völgyi Péter.

Mi szereztük az első kosarat, s a folytatásban is úgy tűnt, nem lesz gond, de 15-8-as előnyünknél megakadt kissé a gépezet, s egy 16-4-es rohanással a szakasz végére ötpontos előnyre tett szert a hazai alakulat, mely a második tíz percben is jobban kosárlabdázott. A félidő vége előtt nem sokkal már 37-25 volt a Vasas javára. Nagy fordulatra volt szükség a fordulást követően, hogy érvényesítsük a papírformát. Bár a második félidő első kosarát a fővárosiak szerezték (41-29), ám innen egy 11-0-ás sorozattal gyakorlatilag visszajöttünk a meccsbe. Gyorsan kikérte két idejét is a Vasas edzője, de ez sem mentette meg csapatát attól, hogy fordítsunk. A 26. percben 46-45-nél már nálunk volt megint az előny. A hazaiak egyszer még visszavették a vezetést, de a negyed a mi 8-2-es rohamunkkal zárult (50-54). A zárófelvonás elejét is nagyon megnyomtuk, 10-0-val indítottuk, s ezzel el is döntöttük a találkozót.

Mindeközben Sopronban a PEAC nagyjából két negyed át tartotta magát, de végül a címvédő simán, 69-54-re győzött, ami azt jelenti, hogy az alapszakaszt a harmadik helyen zártuk, a rájátszásban pedig a Diósgyőrrel vívunk majd két győzelemig tartó párharcot a négy közé jutásért.

Völgyi Péter: - Egy negyedet, a harmadikat tudtuk magas szinten játszani, ami elég is volt ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést. Ezzel eldőlt, hogy a diósgyőriekkel játszunk, akiktől mindkétszer kikaptunk az alapszakaszban, emiatt a lányokat nagyon fűti a visszavágás vágya. Reméljük, ez nem lesz hátrányos majd a párharc során, de előbb még a Magyar Kupában szeretnénk minél jobban szerepelni.