Vasas–CMB Cargo-UNI Győr 59–96 (20–25, 10–29, 13–32, 18–10)

Budapest, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Pozsonyi, Balogh Gy., Györfy.

Vasas: DOMBAI 23/9, Vukov 7, Bach 2, Heljic 4, Karakasevic 2. Cs.: Tóth O. 2, Böröndy V. 10/3, Varga A. 3, Smailbegovic 6, Budacsik. Edző: Földi Attila.

UNI Győr: BROWN 15/6, RAKSÁNYI 14/6, TÖRÖK Á. 12/6, SPANOU 15/3, GRAY 13. Cs.: Czank, KRNJIC 10, Varga Zs. 9, Baffy 6/6, Szabó P. 2, Szirony. Edző: Milos Pavlovic.

Győri pontok – Gray két büntetője – után egy hármassal a hazaiak vezettek, de aztán 9–3-ra elléptünk. A folytatásban viszont „tapadt” ránk a Vasas, fej fej mellett haladtak a csapatok. Egy ízben még a vezetést is visszavették az agyalföldiek (15–13), de a negyed hátralévő részében megint nálunk volt az előny, tíz perc után öt ponttal vezetettünk.

A második szakasz elejét megnyomtuk, s pillanatok alatt megdupláztuk, sőt, tovább növeltük a különbséget (21–33). Brown egy hármassal gondoskodott arról, hogy még jobban lerázzuk a Vasast. Három és fél perc után a 11–1-es rohanásunkat időkéréssel szakította meg a hazaiak edzője. Mindhiába, ugyanis nagyon elkaptuk a fonalat, a folytatásban is hengereltünk, s nyolc perc alatt megdupláztuk az első negyedben szerzett pontjaink számát, ugyanakkor a védekezés jól működött. Nem volt meglepetés a játék képe alapján az 50–28-as részeredmény. A nagyszünetben 54–30-as győri vezetést mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően Gray hamar eljutott a dupla-dupláig, a 22. perc elején összeszedte 10. lepattanóját, miközben 12 pontnál járt. Jól osztoztak egyébként a pontokon a játékosok, a 24. percben 63–34-nél négyen is – Gray mellett Brown (13), Raksányi (14) és Török Á. (10) – tíz vagy afölött fölött jártak ebben a mutatóban. A folytatásban Krnjic is két számjegyű pontnál, csapatunk 80, a különbség pedig negyven pont felett járt (28. perc: 40–81).

A zárófelvonásra sok nyitott kérdés már nem maradt, szorosabb első negyed után a folytatásban már egyértelműsítette fölényét csapatunk, s kiütéses győzelemmel kezdte az új esztendőt. Folytatás jövő vasárnap – a megszokottól eltérő időpontban – 19 órakor az ELTE-BEAC ellen a győri egyetemi csarnokban.

Milos Pavlovic: – Az első negyedben kicsit puhábban kezdtünk, a fiatal Vasas keményen nekünk esett, utána feljavultunk, de nem vagyok teljesen elégedett, mert például húsz támadólepattanót engedtünk az ellenfelünknek. Ezen dolgoznunk kell. Jó úton haladunk, de még nem tartunk ott, ahol szeretnénk.