Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

CMB Cargo-UNI Győr-BEAC 76-71 (18-16, 15-14, 22-23, 21-18)

Győr, NB I-es mérkőzés, 200 néző. V.: Gál, Vida, Csabai-Kaskötő.

UNI Győr: Czank 7, FIELDS 12/6, Török Á. 4, Sztepanova 12, KRIVACEVIC 16. Cs.: Markó, Simon Zs. 4. Varga Zs. 9/3, Goree 12, Szabó P. Edző: Völgyi Péter.

BEAC: Pusztai S., PUSZTAI P. 15/6, SÜLE 21/6, Kovács V. 4, BARNAI 13. Cs.: SUPPÁN 14/3, Szabó II D., György 4, Angyal, Gocsmann. Edző: Balogh Judit.

A vendégek triplájával kezdődött a mérkőzés, de egy 10-0-ás rohammal fordítottunk. A BEAC 12-11-re felzárkózott, Goree szerzett fontos kosarat. Komolyabb előnyt nem sikerült kiharcolnunk azonban, tíz perc után mindössze 18-16-ot mutatott az eredményjelző. A második szakaszban egyenlítettek a vendégek, majd a vezetést is átvették. (18-19). Majdnem három perc után Czank szerezte első kosarunkat, Fields pedig büntetőkből volt eredményes (22-19). Nem szakad át a gát, nem sokkal később ismét a BEAC-nál volt az előny (22-25). A nagyszünetre azért sikerült előnyt szereznünk (33-30).

Vendégkosár után Fields-tripla a második félidő elején, s Goree is betalált. Más szellemben jött ki a csapat a folytatásra, s ez az eredményben is megmutatkozott (23. perc: 40-32). Nem nyugodtunk meg, éppen ellenkezőleg, a BEAC visszajött a meccsbe, sőt, a vezetést is visszavették (27. perc: 42-44). Fields triplájával vezettünk ismét (47-46). Váltott vezetés után a zárószakasz előtt 55-53-ra vezettünk. Az utolsó felvonásban három perc után öt ponttal elléptünk (63-58). Negy perccel a vége előtt viszont megint egyenlítettta BEAC (65-65). Simon Zsófi ellen másodszor ítéltek technikait, ami kiállítást jelentett. Szerencsére ebből nem mi jöttünk ki rosszul, 69-66-nál Balogh Judit kért időt. Goree duplája, Czank labdaszerzése után ismét Goree talált be, ezzel eldőlt a mérkőzés, melyen csak a végeredménnyel lehetünk elégedettek.

Völgyi Péter: – Hoztuk a kötelezőt, de a BEAC-ot illeti a dicséret a jó játékért.

Balogh Judit: – Kicsi csapat, kicsi stáb, nagy szív, remélem, egyszer ez nagy játékkal is párosul.