Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

CMB Cargo-UNI Győr-PINKK 88-79 (29-25, 11-19, 27-19, 21-16)

Győr, 150 néző. V.: Cziffra, Minár, Varga-Záray.

UNI Győr: CZANK 10/9, FIELDS 26/18, Török 4, Krivacevic 11, GOREE 14. Cs.: Markó, Varga Zs. 9, Laklóth 3/3, SZTEPANOVA 11/3. Edző: Völgyi Péter.

PINKK: Ruják 14/6, SAROK 10/3, Benke 13/9, SLAUGHTER 25/3, Cheslek 5. Cs.: Jakovina 5/3, Cukic 3, Kovalcsik 2, Sánta 2. Edző: Jens Tillman.

Ponterősen kezdtek a csapatok, ebből az elején mi jöttünk ki jobban (14-9), de aztán egyenlített a PINKK. Czank fontos triplát szerzett, ez volt a negyedik hármasunk öt perc alatt. Laklóth is kintről volt eredményes (20-17). Fields ismét “triplázott”, így sem tudtunk ellépni ellenfelünktől (25-22). A negyed négypontos vezetésünkkel zárult (29-25).

A második tíz percben Török Ági két perc után szerezte első kosarunkat, a legjobbkor, ezzel lett megint három pont a javunkra (31-28). Török Ági ellen ítéltek sportszerűtlent a játékvezetők. Ezt kihasználva fordított a PINKK (14. perc: 31-36). Fields újabb hármasa nagyon kellett, két perc után esett újabb kosár (34-36). A félidő vége előtt három perccel Krivacevic büntetőivel egyenlítettünk (36-36). A félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban, így ők vezettek négy ponttal (40-44).

A negyedóra pihenő után nem a legjobban folytatódott a találkozó, Sarok triplája után már kilenc pont volt a hátrányunk (42-51), ami Benke hármasa után tízre nőtt (24. perc: 44-54). Fields pontjaival kezdtünk el kapaszkodni, zsinórban hetet szerzett, benne egy triplát (53-56). Két perccel a negyed vége előtt Czank hármasával kiegyenlítettünk (60-60), Sztepanova kosarával pedig a vezetést is átvettük. A zárófelvonásra megint mi vezettünk néggyel.

Az utolsó negyedben Goree kezdte a pontgyártást, Varga Zsófi pedig folytatta, Slaughter triplájával kapaszkodott a PINKK, Goree viszont a kijátszott támadás végén eredményes volt. Időt is kért a vendégek edzője (32. perc: 73-66). Goree találata után már több mint tíz pont volt a javunkra (77-66). Gyakorlatilag ekkor el is dőlt a mérkőzés, szenvedve, de végül megszereztük a fontos győzelmet.

Völgyi Péter: – Megszenvedtünk ezért a győzelemért. Próbáltunk agresszíven védekezni, de sokszor nem találtuk a ritmust,  PINKK pedig nagyon jól küzdött. Szerencsére azért begyűjtöttük a kötelező két pontot.

Jens Tillman: – Nagy szívvel játszottunk, keményen harcoltunk, de sajnos a végére elfáradtunk, s a győri csapat van annyira jö, hogy ezt kihasználja. Ennek ellenére örülök, mert jó irányba haladunk.