CMB Cargo-UNI Győr-Sopron Basket 55-69 (17-17, 10-12, 16-26, 12-14)

Győr, női Magyar Kupa-negyeddöntő, 800 néző. V.: Benczur, Tőzsér, Győrfy.

UNI Győr: Mandic 2, Raksányi 8/3, SPANOU 15/6, Krnjic 6, GRAY 19. Cs.: Brown 3/3, Varga Zs. 2, Czank, Török Á. Edző: Milos Pavlovic.

Sopron: Fegyverneky 9/3, Czukor, DUBEI 12/3, Dupree 4, HATÁR 16. Cs.: TURNER 12/6, Honti, Zahui 2, Weninger 4, T. JOVANOVIC 10, Varga K. Edző: Roberto Íniguez.

Magas szerkezetű csapattal kezdtük a játékot, Határral viszont így sem bírtunk, 6-2-re a vendég Sopron vezetett négy perc után. A folytatásban viszont egy 8-0-val fordítottunk. Brown hármasára Turner felelt hasonló értékű kosárral (13-11). A negyed hajrájában 17-11-re vezettünk, de Határ kosaraival kapaszkodott a Sopron. A szakasz végül 17-17-es döntetlennel zárult.

A második tíz perc első kosarát másfél perc után Krnjic révén mi szereztük. A Sopron majdnem három perc után talált be, Fegyverneky egyenlített (19-19). Dubei egy hármast is beemelt nem sokkal később. Erre Raksányi válaszolt (22-22). Dubei kosár plusz büntetővel ismét a zöld-sárgákat juttatta előnyhöz. Gray duplája, majd két büntetője révén a meccsen sokadjára fordult a kocka (26-25). Roberto Íniguez időkérését követően visszavette a vezetést a Sopron. Milos Pavlovic is rendezni szerette volna a sorokat. A nagyszünetig hátralévő szűk másfél percben esett Raksányi-büntető és Turner-dupla azt jelentette, hogy két ponttal a Sopron vezetett (27-29).

Dupree kosara volt az első esemény a  fordulás után, majd Határ növelte hatra a soproni előnyt (27-33). Több mint három perc után Gray kosár plusz büntetőből megszerezte első pontjainkat, de a folytatásban meglépett a Sopron (30-38). Nem adtuk fel, Spanou hármasával kapaszkodtunk (37-41). Újabb soproni kosarak után megint kinyílt az olló, 37-47-nél időt kellett kérnie Milos Pavlovicnak. Megint közelebb jöttünk, de megrázta magát a Sopron (29. perc: 41-51). A zárószakasz 43-55-ről kezdődött.

Kovanovic három perc után szerezte a szakasz első kosarát (43-57). Mi majdnem öt perc után találtunk be, Spanou triplája ellenére távolodóban volt az elődöntő (46-59). A véghajrában sem változott a játék képe, a második félidőben a Sopron kézben tartotta a mérkőzést, s bejutott a holnapi elődöntőbe.

Milos Pavlovic: – Az első húsz percben nagyon jó kosárlabdát játszottunk egy nagyon erős Sopron ellen. Megint volt azonban egy gyengébb periódusunk, fejben kiengedtünk. Ez nem először fordul elő velünk. Az egyéni érdekek a csapat elé helyeződtek. Ami bosszant, hogy nem a Sopron kényszerített hibára bennünket, hanem magunk okoztuk a bajt. Elsősorban ezeken a dolgokon kell változtatni, ha még akarunk valamit ettől a szezontól.

Reshanda Gray: – Nagyon jó csapat a Sopron, mi összességében jól játszottunk, de megint volt egy rövidzárlatunk, amit egy ilyen szintű csapat könyörtelenül kihasznált.