PINKK–CMB Cargo-UNI Győr 53–79 (18–27, 9–12, 17–23, 9–17)

Kozármisleny, 100 néző. V.: Farkas, Kovács N., Nyilas.

PINKK: Sánta P. 2, Cukic 9, DZANKIC 13/3, Podrug 6, Jáhni 4. Cs.: Vári 4, Zsilinszky 6, Csutorás 5/3, Szűcs L., Markovic 4. Edző: Laczka Miklós.

UNI Győr: MANDIC 4, Raksányi 12/6, TÖRÖK Á. 14/6, SPANOU 20/9, GRAY 16. Cs.: Czank 4, Varga Zs. 4, Nagy D. 5, Baffy, Szabó P. Edző: Milos Pavlovic.

Rögtön a találkozó elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést (3-12), s ezt a különbséget az első negyedben szinte végig tartani tudtuk, időnként még növeltük is. A második tíz percben lendületben maradtunk, 35-20-ra elléptünk, de egy 6-2-es szakasszal közelebb jött a PINKK (26-37). A nagyszünetig hátralévő három és fél percben már csak három pont esett, ebből kettőt mi szereztünk, így biztosan vezettünk.

A fordulást követően sokáig 10-15 pont körüli volt a különbség, a játékrész végén viszont sikerült húsz ponttal ellépni (37-57), így nyugodtan mehettünk neki a zárófelvonásban, melyben továbbra is domináltunk. A különbség így tovább nőtt, a vége magabiztos győzelem lett, amivel eldőlt, hogy biztosan a 6. helyen fejezzük be az alapszakaszt, s a negyeddöntőben a Szekszárd lesz az ellenfelünk. A párharc az egyik fél két győzelméig tart, a pályaelőny a Tolna megyeieknél van.

Milos Pavlovic: – Láttam jobb és rosszabb dolgokat is a játékunkban, de az összkép sokkal jobb volt, mint legutóbb. Próbáltunk mást csinálni, sokkal agresszívebbnek lenni, ami végül meghozta az eredményt. Ezt a győzelmet a helyén kell kezelni, dolgozunk tovább a rájátszásra, mely nagyon fontos a csapatnak, nekem és a klubnak.