Szekszárd-CMB Cargo-UNI Győr 70-48 (18-4, 12-17, 25-18, 15-9)

Szekszárd, negyeddöntő, 1. mérkőzés. V.: Benczur, Frányó, Söjtöry.

Szekszárd: STUDER Á. 12, DOJKIC 14/3, Theodoreán 2, McCall 3, BISHOP 21/3. Cs.: Gereben 11, Bálint R. 5, Kiss V., Mansaré, Studer Zs. 2, Vincze N. Edző: Djokic Zeljko.

UNI Győr: Mandic 10/6, Czank 7/3, Raksányi 7, Spanou 9/3, Gray 6. Cs.: Török Á. 2, Nagy D. 3, Varga Zs. 4, Szabó P., Baffy. Edző: Milos Pavlovic.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, hiszen első kosarunkat a 6. perc végén dobtuk csak, Raksányi volt eredményes. Szerencsére a hazaiak sem vitték túlzásba a pontgyártást, 6-2-re vezettek ezzel. A negyed hátralévő része azonban a Szekszárdnak még jobban sikerült, az utolsó négy percet 12-2-re nyerte, így tetemes előnyben volt már tíz perc után. A második szakaszban már jobban ment a dobás, de a különbség jelentősen nem nőtt, a nagyszünet előtt azért tíz ponton belülre tudtunk kerülni (30-21).

A fordulást követően hullámzó volt a játék, nagyjából tíz pont körül állandósult a különbség, még a 27. percben is ennyi volt a két csapat között (44-35), de egy 11-4-es rohanással a záróetap előtt megint nagy lett a differencia, mely aztán az utolsó negyedben tovább nőtt, 61-41-nél már húsz pont volt a Szekszárd előnye, a vége 22 pontos vereség lett, így a párharc állása egyelőre 1-0 a Szekszárdnak, folytatás vasárnap 17 órakor Győrben.

Milos Pavlovic: – Kemény meccs volt, tudtuk, mit várhatunk, mégis sokkal nagyobb lett a különbség. Hiába szedtünk le több lepattanót, védekezésben sem voltunk rosszak, de alig több mint huszonöt százalékos dobószázalékkal, ötvennél kevesebb dobott ponttal nem lehet nyerni a rájátszásban. A vasárnapi meccsig a támadásokra kell jobban fókuszálnunk.