Egyenlítettünk, kedden jön a harmadik meccs

CMB Cargo-UNI Győr-DVTK 87-82 (23-15, 13-27, 13-19, 23-11, 15-10)

Győr, 500 néző. V.: Kapitány, Tőzsér, Tóth C.

UNI Győr: Mandic 3, RAKSÁNYI 18/6, Török Á. 10/6, SPANOU 11/3, GRAY 34/3. Cs.: Nagy D. 3/3, Krnjic 4, Czank 4. Edző: Milos Pavlovic.

DVTK: MEDGYESSY 19/3, Walker-Kimbrough 17/3, Skoric 9, Putnina, MOKANGO 16. Cs.: Zele 8/6, SZABÓ F. 12/3, Szűcs R., Kiss A. 1, Kányási, Edző: Cziczás László.

Raksányi játékra jelentkezett nálunk, s Török Ági is a kezdő ötösben kapott helyet.

Az első kosarat Gray szerezte, majd ugyanő duplázta meg pontjaink számát (3. perc: 4-1). A vendégek rövid időre átvették a vezetést, de a szakasz közepén egy Török-triplával, majd fiatal játékosunk duplájával 12-5-re vezettünk. Gray 11. pontjával, majd Török újabb hármasával – neki a 8. pontja volt – 19-10 volt a javunkra. Időt is kért Cziczás László. A negyed végén 23-15-re vezettünk.

DVTK-kosárral kezdődött a második tíz perc, majd Török találatával folytatódott. A vendégek egy 8-0-ás sorozattal kiegyenlítettek (15. perc: 27-27). Gray ellen sportszerűtlent ítéltek, amelyből át is vette a vezetést a miskolci alakulat (27-31). Megint megakadt a támadójátékunk, a vendégek pedig büntetőkből termelték a pontokat. Raksányi egy triplával törte meg a DVTK 14-0-ás rohanását (30-33). A félidő hajrájában 39-32-re vezettek a borsodiak, a nagyszünetre egy pontot dolgoztunk le a hátrányból (36-42).

A második félidőben a DVTK kosár plusz büntetővel kezdett, nekünk viszont kimaradt három triplakísérletünk is. Skoric újabb kosarával tíz pont fölé nőtt a különbség, kellett Krnjic kosara (38-49). Támadásban továbbra sem találtuk a ritmust, így nem tudtunk faragni a hátrányon, sőt, Szabó Fanni triplája után időt kellett kérnie Milos Pavlovicnak (26. perc: 38-52). Hiába, a találkozó kezdett nagyon kicsúszni a kezünkből (38-55). Gray hosszú kosárcsendet tört meg. A negyed vége előtt nem sokkal a lélektani tíz pont közelébe kerültünk (47-58), s az utolsó tíz perc előtt 61-49-re a DVTK vezetett.

A vendégek voltak először eredményesek az utolsó szakasz elején, Spanou válaszolt a miskolci kosárra. Raksányi triplája után megint tíz ponton belülre kerültünk (54-63). Gray faragott tovább a hátrányból, Cziczás László időt is kért (56-63). Spanou, majd Gray triplájával már csak egy pont volt a különbség, s Czank hármasa sem sokon múlt. Walkeré viszont pontos volt (62-66). Rendkívüli izgalmak voltak a végén, spanou kosarával 1:26-tal a vége előtt kiegyenlítettünk (68-68). A vendégek edzője időt kért, ami után Szabó Fanni volt eredményes. Gray büntetőkkel egyenlített. Mandic a legrosszabbkor adta el a labdát, amiből a DVTK ismét előnyt szerzett. Milos Pavlovic kért időt 12 másodperccel a vége előtt (70-72). Gray 5 másodperccel a vége előtt egyenlített. Újabb időkérés, majd a folytatásban kosár már nem esett, jöhetett a hosszabbítás (72-72).

A ráadásban Czank kosarával hosszú idő után megint vezettünk, sőt, játékosunk szerezte a játékrész második találatát is (76-72). Kevesebb mint másfél perc volt hátra, mikor öt ponttal vezettünk (81-76). Zele két büntetője után időt kért a vendégek edzője (81-78). A véghajrában Raksányi két fontos büntetőt is bedobott (85-80), Szabó Fanni kosara 10 másodperccel vége előtt még fokozta az izgalmakat (85-82), Raksányi viszont újra büntetőket dobhatott, s mivel mindkettőt bedobta, elsőlt a meccs.

Ezzel kiegyenlítettük a párharcot, a mindent eldöntő csata kedden lesz Miskolcon.

Milos Pavlovic: – Büszke vagyok a lányokra, nagy győzelmet arattak. Sokat számított Raksányi Kriszta játéka, aki még mindig nem százszázalékos, de eszébe sem jutott, hogy ne játsszon. Nagy csapatmunka volt, viszont még nincs vége a párharcnak. Miskolcra is győzni megyünk.

Cziczás László: – A tizenhét pont előnynél sem hittem még, hogy megvan, mert nagyon erős a győri csapat, s mégis ő volt itthon. Kicsit csalódott vagyok, mert lezárhattuk volna a párharcot. Kedden ezt még megtehetjük.

Reshanda Gray: – Nagyot küzdöttünk, minden csapattársam kitett magáért. Boldogok vagyunk, a harmadik meccsen mindent megpróbálunk, hogy kiharcoljuk a döntőbe jutást.

Szabó Fanni: – Szerettünk volna már ma bejutni a döntőbe, így érthetően csalódottak vagyunk. Nincs még vége azonban, van egy esélyünk, hogy ott legyünk a fináléban.