Sopron Basket-CMB Cargo-UNI Győr 71-52 (19-10, 21-15, 15-10, 16-17)

Sopron, 900 néző. V.: Benczur, Farkas, dr. Mészáros.

Sopron: Fegyverneky 4, Turner 11/9, Czukor 2, DUPREE 11, ZAHUI 11/9. Cs.: HATÁR 4, Salvadores 1, CRVENDAKIC 16/6, Dubei 9/9, Varga K. 2, Weninger. Edző: Roberto Íniguez.

UNI Győr: Brown, Raksányi 2, Török 8/6, Spanou 4, KRNJIC 13. Cs.: Nagy D. 5/3, GRAY 11, Czank 7/3, Laklóth 2, Szabó P. Edző: Sandro Orlando.

A volt soproni Krnjic szerezte a találkozó első kosarát, amire Dupree felelt hátom duplával. Hosszabb szünet után ismét Krnjic volt eredményes, majd szerb játékosunk két büntetőt is értékesített (5. perc: 6-6). Fegyverneky törte meg a két játékos “pontversenyét”. Zahui triplája után négy pont lett a különbség (11-7). Nálunk továbbra sem akart megszületni az első nem Krnjic-kosár, 14-7-es soproni vezetésnél időt is kért Sandro Orlando. Kellett nagyon Töröktől a tripla, Turneré viszont nem hiányzott (19-10).

A második negyed Crvendakic duplájával kezdődött, majd Czank büntetőivel folytatódott, háromból kettőt dobott be (21-12). Török Ági ellen fújtak sportszerűtlent, amiből 2-0-át csinált a Sopron. Hadilábon álltunk a kosárszerzéssel, Czank talált be végre megint (14. perc: 27-14). Török második tripája, s Határ elleni sportszerűtlen után közelebb jöttünk az ellenfélhez (27-21). Dubei és Zahui triplája után megint nem festett túl jól az eredményjelző (33-21). A 11-2-es hazai rohamot Krnjic zárta le (38-25). A félidő hajrájában jelentős fordulat nem történt (40-25).

Gray kosara nyitotta a második félidő pontgyártását, a túloldalon Turner egy triplával jelentkezett. Több dobást is elhibáztak a hazaiak, de nem tudtuk jól kihasználni, “csak” állandósult a különbség, sőt, 45-31-nél “befagyott” az eredményjelző. Sandro Orlando kért időt. A holtpontról Crvendakic büntetőivel a hazaiak mozdultak el előbb (49-31). Dupree kosara után húsz pont volt a hátrányunk (51-31). Továbbra sem ment a kosárszerzés, így ismét időt kért a vezetőedzőnk (28. perc: 53-31). Raksányi hoszú kosárcsendet tört meg, majd Gray is gyorsan eredményes volt (55-35). Ezzel az állással kezdődött a zárónegyed.

Ebben Laklóthé volt az első kosár, amire Dubei felelt triplával. Ennek a játékrésznek az eleje is rengeteg elhibázott dobást hozott, Zahui triplája viszont pontos volt (36. perc: 61-39). Crvendakic is félkörön kívülről talált be, innentől már csak a becsületünkért játszottunk.

Összességében ezen a meccsen egy percig sem tudtuk igazi ellenfelei lenni a címvédőnek.

Roberto Íniguez: – Fontos meccs volt ez a közelgő Euroliga-rajt előtt. Annak örülök, hogy hosszabb ideig tudtunk azon a színvonalon kosárlabdázni, amit terveztem.

Sandro Orlando: – Leckét kaptunk a magas színvonalú kosárlabdából. Ha nem tanulunk ebből, ha ugyanilyen önzően játszunk a továbbiakban, akkor nem érdemlünk többet.

Artemis Spanou: – A Sopron magas színvonalon kosárlabdázott, mi viszont sokat hibáztunk védekezésben és támadásban egyaránt.