Vereség és búcsú

CMB Cargo-UNI Győr-Girona 56-78 (16-18, 18-16, 4-27, 18-17)

Győr, Európa-kupa-mérkőzés, F csoport, 6. forduló, 300 néző. V.: Jovanic (bosnyák), Perlic, Tomic (horvátok).

UNI Győr: BROWN 22/6, Czank 12/6, Raksányi 2, Spanou 7/3, Gray 4. Cs.: Krnjic 5, Varga Zs. 4, Nagy D. Edző: Milos Pavlovic.

Girona: PALAU 6, Martinez 7/3, Hampton 12/3, MURPHY 19/9, COLHADO 16. Cs.: Buch 7/3, Bagaria 3/3, Oma 2, Reisingerova 6. Edző: Eric Suris.

Jól kezdtünk, Brown nyitotta a pontgyártást, majd 4-2-es vezetésünknél egy 8-0-át csinált a Girona. Az időkérésünk után Brown dobott triplát. A 7. percben Brown újabb hármasának köszönhetően 10-14 volt a vendégeknek. Brown révén tartottuk a lépést az ellenféllel (14-16), a negyed végén is csak két pont volt a különbség.

A második szakasz elején Krnjic kosarával egyenlítettünk (18-18). Megint elhúzott néggyel a Girona, Spanou triplája után a fordításért támadhattunk, ami akkor kimaradt, a második lehetőség már nem Varga kosara után megint málunk volt az előny (15. perc: 25-24). Kevés pont esett, fej fej mellett haladtak a csapatok, a 18. perc végén 29-27-re vezettünk, de nem sokkal később 30-29 volt oda. A nagyszünetre – bár 34-30-ra mi vezettünk – döntetlennel vonulhattak a csapatok (34-34).

A második félidőt 0-8-cal kezdtük, másfél perc után kért időt Milos Pavlovic. Lendületben maradtak a vendégek, újabb 6-0-val jelentős hátrányba kerültünk (34-48). Czank négy perc után talált be először a negyedben. Továbbra sem találtuk igazán a dobóformát, a Girona viszont triplákkal “szétdobott” bennünket (29. perc: 38-58). Gyakorlatilag ebben a tíz percben eldőlni látszott a találkozó (38-61).

Krnjic kosár plusz büntetőjével mi szereztük az első pontokat a zárószakaszban, de fordulatot ez sem hozott. A katalán gárda őrizte magabiztos előnyét, időnként húsz ponton belülre kerültünk, de végül már nem tudtuk megnehezíteni a Girona dolgát. Mindez azt jelenti, hogy nem sikerült továbbjutni a csoportból.

Milos Pavlovic: – Egy félidőn át jól játszottunk, a harmadik negyedre azonban nincs magyarázat. Mostantól a magyar bajnokságra fókuszálunk, de ilyen játékot senki ellen nem szabad nyújtani, ha el akarunk még valamit érni. Elnézést kérek a szurkolóinktól.

Eric Suris: – Jó csapattal játszottunk, mely győzni szeretett volna, de a harmadik negyedtől kontrollálni tudtuk a játékot. Boldogok vagyunk, hogy hat győzelemmel jutottunk tovább.