Cegléd-CMB Cargo-UNI Győr 79-70 (16-23, 28-10, 17-15, 18-22)

Cegléd, 400 néző. V.: Kapitány, Győrffy, Balog.

Cegléd: MEDGYESSY 14, Lelik, Zsovár 6, Katona 11/3, MOKANGO 15. Cs.: Kányási 2, MAKSIMOVIC 21/3, POPOVIC 10/3. Edző: Cziczás László.

UNI Győr: Czank, FIELDS 24/3, Török Á. 3/3, Krivacevic 2, GOREE 14. Cs.: Laklóth, Sztepanova 12, Simon Zs. 13/3, Varga Zs. 2, Markó. Edző: Völgyi Péter.

Jól kezdtünk, 10-2 után az 5. percben is megnyugtató különbséggel vezettünk (15-6). A folytatásban kicsit közelebb jött a Cegléd (16-19), de az első tíz perc végén nekünk jött ki jobban a lépés (16-23). A második negyed eleje nem vetítette előre, mi vár ránk, tartottuk előnyünket, de 27-24-es vezetésünknél időt kért Völgyi Péter. Sajnos a hazaiak így is átvették a vezetést (32-30), s bár egyszer még megint mi kerültünk előnybe (32-33), a félidő hátralévő részében csak a Cegléd volt eredményes, a 12-0-s rohammal több mint tíz pont volt a hátrányunk (44-33).

A második játékrészben megint volt egy rosszabb periódusunk, 48-38-nál egy 8-0-val nagyon távolra kerültünk a hazai együttestől. Ezen sajnos Völgyi Péter időkérése sem segített. Goree hosszú kosárcsendet tört meg, a szakasz végén egy 6-0-val pedig viszonylag „lőtávol” közelébe kerültünk (61-48). Az utolsó felvonásban négy hazai ponttal megint reménytelenebbé vált a helyzetünk. A nagy üldözés gyakorlatilag eredménytelen volt, minden felzárkózási kísérletünket visszaverték a hazaiak, 1.30-cal a vége előtt ugyan tíz ponton belülre kerültünk (76-67), majd Simon Zsófi triplájával már csak hét pont volt a hátrány (77-70), többre azonban nem volt időnk, így második vereségünket szenvedtük el a bajnokságban.

Völgyi Péter: – Kicsit tartottam a kezdéstől, mert a korábbi heti két meccs mellett most egy hete játszottunk utoljára, s félő volt, hogy lassan lendülünk játékba. Ennek ellenére jól elkaptuk a ritmust, a második szakaszban azonban felpuhult a védekezésünk, s a Cegléd van annyira jó, hogy ezt kihasználja. Utána mindent megtettünk, hogy fordítsunk, de egyrészt Krivacevic bokája kifordult, nem is tudott visszajönni a pályára, másrészt az extra hárompontosok nem mentek be, így megérdemelten nyertek a hazaiak. Bízom benne, Tijana sérülése nem annyira súlyos, s szerdán már tud játszani a Szekszárd ellen.