Országos döntőt rendezünk

Csütörtöktől vasárnapig tart Győrben – az első két napon az Olimpiai Sportparkban, majd a hétvégén már az egyetemi csarnokban – a serdülő lány bajnokság országos döntője. A házigazda győri Széchenyi Kosárlabda Akadémia az A csoportba került a Csata DSE, a Szekszárd és a DVTK Akadémia társaságában, míg a B jelű négyesben a Soproni Darazsak Akadémia, a Vasas Akadémia, a Zsíros Akadémia Kőbánya és a Kosárlabda Akadémia Pécs szerepel.

Tullner Krisztián, a Széchenyi KA edzője így nyilatkozott a várakozásairól: „Az országos döntő mindig külön bajnokság. Úgy gondolom, nagyon erős mezőny jött össze, bárki okozhat meglepetést. Céljaink nem változtak, ott szeretnénk lenni a legjobbak között. Nem kerültünk könnyű csoportba, de ez pluszkihívást jelent számunkra.”

A torna műsora

Május 10. (Olimpiai Sportpark), 9 óra: Soproni Darazsak Akadémia–Vasas Akadémia. 11 óra: Zsíros Akadémia Kőbánya–Kosárlabda Akadémia Pécs. 13 óra: Csata DSE–Szekszárd. 15 óra: DVTK Akadémia–Széchenyi KA. 17.30 óra: Soproni Darazsak–KA Pécs. 19.30 óra: Vasas Akadémia–Zsíros Akadémia.

Május 11. (Olimpiai Sportpark), 9 óra: Széchenyi KA–Csata DSE. 11 óra: DVTK–Szekszárd. 13 óra: Pécs–Vasas Akadémia. 15 óra: Zsíros Akadémia–Soproni Darazsak. 17 óra: Szekszárd–Széchenyi KA. 19 óra: Csata DSE–DVTK.

Május 12. (egyetemi csarnok), 10 óra: B csoport 3.–A csoport 4. (E). 12 óra: A csoport 3.–B csoport 4. (F). 14 óra: B csoport 1.–A csoport 2. (G). 16 óra: A csoport 1.–B csoport 2. (H).

Május 13. (egyetemi csarnok), 9 óra: E vesztese–F vesztese (7. helyért). 11 óra: E győztese–F győztese (5. helyért). 13 óra: G vesztese–H vesztese (3. helyért). 15 óra: G győztese–H győztese (döntő).