Szekszárd–CMB Cargo-UNI Győr 80–70 (20–19, 12–20, 21–17, 27–14)

Szekszárd, NB I-es női mérkőzés, 1200 néző. V.: Kapitány, Praksch, Rácz.

Szekszárd: Studer Á. 5, Theodoreán 8, BÁLINT R 8/6, Mansaré 4, MCCALL 17/3. Cs.: OBLAK 17/3, KRNJIC 16, Gereben 4, Kis V., Studer Zs. Edző: Djokic Zeljko.

UNI Győr: Czank 4/3, Fields 5/3, TÖRÖK Á. 8, Varga Zs., Goree 8. Cs.: ROBINSON 16, Simon Zs. 7/3, KRIVACEVIC 12/3, Sztepanova 4, Laklóth 6/6. Edző: Völgyi Péter.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, az 5. percben 9–2-re vezetett az idehaza még veretlen listavezető, a negyed utolsó percét is tíz pont előnyről kezdték a hazaiak (20–10), de remek hajrával, Fields triplájának is köszönhetően egy 9–0-ás rohammal felzárkóztunk. A második szakaszban megmaradt a lendületünk, s fokozatosan léptünk el a Tolna megyeiektől, a félidő hajrájában mi vezettünk nyolc ponttal (27–35). A második félidőben gyakorlatilag a 26. percig az történt a pályán, amit elterveztünk, ám 51–40-es vezetésünknél a Szekszárd összekapta magát, s szép lassan elkezdte ledolgozni a hátrányát. Egy 7–0-ás rohanással ismét nyílt lett a találkozó, s ettől talán megremegtek a kezek a mi oldalunkon, a szekszárdiak viszont a közönség buzdításától lendületbe jöttek, s a zárószakasz már csak hárompontos előnyünkről kezdődött (53–56), ami aztán hamar tízpontos hátránnyá változott. A találkozó ezzel gyakorlatilag el is dőlt, a végeredmény azt jelenti, hogy a szezon során már negyedszer maradtunk alul a Szekszárddal szemben.

Völgyi Péter: – Amíg jó volt a védekezésünk, addig mi irányítottuk a mérkőzést. Amikor azt hittük, hogy megnyugtató előnyt szereztünk, visszavettünk, ezt pedig kihasználták a szekszárdiak.

Fotó: Makovics Kornél