Nagyszerű győzelem idegenben

Nantes Rezé-CMB Cargo-UNI Győr 60-64 (21-7, 15-24, 15-18, 9-15)

Nantes, Európa-kupa-mérkőzés, J csoport, 5. forduló. V.: Gudas (litván), Glod (luxemburgi), Marziali (olasz).

Nantes: Thorburn 5, Medenou 6, Turcinovic 12/3, Clanet 5/3, RAINCOCK-EKUNWE 20. Cs.: Lenglet 2, Milandu, Andre 5, Michaud 5/3. Edző: Emmanuel Coeuret.

UNI Győr: Czank 2, FIELDS 17, Varga Zs. 2, Krivacevic 10, GOREE 8. Cs.: Sztepanova 8, SIMON ZS. 17/9, Török Á. Edző: Völgyi Péter.

Nem kezdtük túl jól a meccset, első kosarunkat csak a 6. percben szereztük, ekkor viszont már 10 pontnál járt a Nantes. A folytatásban is nehezen találtuk a ritmust, így tíz perc után jelentős hátrányba kerültünk. A második negyedben tíz pont környékére felzárkóztunk, majd tovább közelítettünk a vendéglátókhoz. Láthatóan kezdtünk belemelegedni. Sajnos a büntetőzéssel hadilábon álltunk, 13-ből mindössze hat volt pontos. A nagyszünetre így is öt pontra csökkentettük a hátrányt, ami az első negyed után azért már sokkal szebb képet festett.

A második félidőben tovább folytattuk a felzárkózást, ami olyan jól sikerült, hogy 43-41-nél már mi vezettünk. Ami miatt aggódhattunk, hogy az ilyen nagy rohamok sokszor komoly erőt vesznek ki a csapatokból. Kicsit mi is hullámvölgybe kerültünk, így visszavette a vezetést a Nantes, sőt, öt ponttal megint ellépett, nagyon kellett a negyed vége előtt nem sokkal Simon Zsófi triplája. A zárófelvonást így mínusz kettőről kezdtük (51-49), azaz továbbra is nyílt volt a találkozó. Az utolsó tíz percben szerencsére megint az történt, amit mi elterveztünk, a végjátékba már hatpontos előnnyel mentünk bele, ezzel gyakorlatilag el is döntöttük a találkozót. A hazaiak el is fáradtak, de lélekben is feladták. Rossz kezdés után higgadtan, türelmesen kosárlabdázva nagyszerű győzelmet arattunk.

Völgyi Péter: – Jól kezdtek a franciák, mi rengeteg ziccert hagytunk ki, s gyermeteg hibákat követtünk el. Tudtam, hogy ezeket ki tudjuk javítani, a második negyedtől már irányítottuk is a játékot. Fokozatosan jöttünk fel, a vezetést is többször átvettük, de mérleg nyelve a lehető legjobbkor, a végén billent végleg a javunkra. Idegenen hatvan pontot kapni nagy dolog, ez a védekezésünket dicséri. Nagyon örülök a győzelemnek, ránk fért egy ilyen siker, mellyel még maradt továbbjutási esély, de ehhez a Namur elleni is extra védekezés, valamint még ötletesebb támadójáték kell.

Fotó: fiba.basketball