CMB Cargo-UNI Győr-Cegléd 91-86 (15-21, 32-16, 21-28, 23-21)

Győr, 150 néző. V.: Söjtöry, Hervay, Csabai-Kaskötő.

UNI Győr: Brown 17/3, Raksányi 13/3, TÖRÖK Á. 10, SPANOU 19/3, GRAY 26. Cs.: Mandic, Krnjic, Varga Zs. 2, Czank 4/3. Edző: Milos Pavlovic.

Cegléd: POPOVIC 22/9, SWANIER 22/9, Révész B. 7/3, Licskai 2, Hamilton-Carter 10. Cs.: Gorjanácz 7/3, Böröndy D., Kobolák 3/3, BAUGH 13, Révész L. Edző: Peter Jankovic.

Pontban gazdag első percek után a negyed közepén a Cegléd vette át a vezetést (9-13). Sikerült kiegyenlíteni (15-15), a szakasz végére viszont ismét a vendégek jutottak előnyhöz (15-21).

A második tíz percet Spanou triplájával és Török kosár plusz büntetőjével kezdtük, majd Brown is betalált (23-21). A folytatásban váltott vezetéssel csordogált a mérkőzés, a 14. percben 28-27-es vezetésünknél időt kértek a vendégek, ami után 39-31-re elléptünk. Ismét időt kért a ceglédiek edzője. Egy 5-0-ás rohamot mutattak be a vendégek, a félidő hajrájában azért biztosabbá tettük az előnyünket (47-37).

A második félidőben az első Cegléd-találatot Raksányi hármasa követte. Több mint tíz ponttal vezettünk a 25. percben (54-41). A vendégek egy 9-0-ás rohanással zárkóztak, Milos Pavlovic időkérését követően Czank

hármasa a legjobbkor jött. Sajnos a vendégek tovább zárkóztak, sőt ki is egyenlítettek (29. perc: 63-63). A zárónegyed előtt azért sikerült előnyt szerezni (68-65).

Egy triplával egyenlített a Cegléd, Brown kosár plusz büntetőböl volt eredményes. A 33. perc végén átvette a vezetést a Cegléd (73-74). Varga Zsófira sportszerűtlent fújtak, Milos Pavlovic technikait kapott, ebből három büntetőt kaptunk (73-77). Futnunk kellett az eredmény után, Gray kosara után csak egy pont volt a hátrány (78-79), Spanou kosár plusz büntetője után pedig egyenlő volt az állás (81-81). Spanou két büntetőt értékesített fontos pillanatban. Az utolsó percre – egy ceglédi sportszerűtlennek is köszönhetően – hatpontos előnnyel fordultunk (89-83), de egy triplával kapaszkodott a Cegléd. Brown kosara nagyon kellett (91-86). Újabb kosár nem esett, a vártnál nehezebben, de végül behúztuk a győzelmet.

Milos Pavlovic: – Nagyon puhán kezdtünk, a második negyedben azonban feljavultunk, de a csapatvédekezés összességében nem nagyon működött. A támadójátékkal elégedett vagyok, a Cegléd nagyon jó csapat, nem volt egyszerű legyőzni őket.

Raksányi Krisztina: – A védekezés a második negyed kivételével nem igazán volt jó. Abban a tíz percben előnyt tudtunk kiharcolni, de butaságokból adódóan eladtuk. A csapat erejét, karakterét mutatja, hogy tudtunk fordítani, viszont a védekezésben sokat kell fejlődni.

Peter Jankovic: – A találkozó a második negyedben dőlt el, ennyi pontot nem szabadott volna kapni. Utána nagyot küzdöttünk, büszke vagyok a lányokra. Most azon kell dolgozni, hogy az ilyen meccseket később meg tudjuk nyerni.

Naketia Swanier: – Sajnálom a vereséget, a második negyedben elengedtük a győrieket. Hiába fordítottunk, a végjátékból az ellenfél jött ki jobban, gratulálok nekik.