Vasas-CMB Cargo-UNI Győr 70-94 (22-20, 11-33, 20-21, 17-20)
Budapest, NB I-es mérkőzés, 100 néző. V.: dr. Mészáros, Jurák, Varga-Záray.
Vasas: KALU 23/3, Böröndy 4, Kaposi-Demeter 2, MÉRÉSZ 14, Karakasevic 5. Cs.:
Dúl 2, Ambrus, Tóth O. 6, Farkas 4, Dombai 10, Smailbegovic. Edző: Földi Attila.
UNI Győr: Czank 5/3, FIELDS 26/6, TÖRÖK Á. 11/6, KRIVACEVIC 16, GOREE 18.
Cs.: Simon Zs. 6, Markó, Varga Zs. 4, Sztepanova 4, Szabó P. 4, Simon A. Edző:
Völgyi Péter.
Kicsit nehezen lendültünk játékba, 10-7- es hazai vezetés után ugyan átvettük a vezetést (10-15), de a hazaiak kihasználták hibáinkat, s végül egy 8-0- s rohammal az első tíz perc kétpontos Vasas-előnnyel zárult (14-20, 22-20). A második szakasz elején, a 14. percben még vezetett a Vasas (27-26), de egy 17-2- es rohanással jelentős előnyre tettünk szert (29-43), s a félidő hajrájában még rá tudtunk tenni egy lapáttal, így gyakorlatilag húsz perc alatt eldőlt a találkozó – ahogyan azt előzetesen terveztük is.
A fordulást követően egy 8-0- val ott folytattuk, ahol a második negyedben abbahagytuk, ez tuán szerezte csak első kosarát a nagyszünet után a Vasas, mely összesen hét pontot szerzett zsinórban. Ezt követően ismét kiegyenlítettebb lett a játék, a különbség nem változott jelentősen, ahogyan a zárófelvonásban sem lett más a játék. Csapatunk összességében biztosan hozta a kötelezőt, így
önbizalommal telve várhatja a szerdai Európa-kupa rajtját, valamint a jövő vasárnapi Sopron Basket elleni rangadót.
Völgyi Péter: – Egy negyedben játszottunk úgy, ahogyan az Európa-kupában is kell ahhoz, hogy eredményesek legyünk. Most viszont ennyi is elég volt a magabiztos győzelemhez. A Vasas gratulálok, megnehezítették a dolgunkat, az utolsó pillanatig harcoltak, küzdöttek minden labdáért.