CMB Cargo-UNI Győr-NKE-Csata 92-60 (20-12, 19-14, 23-20, 30-14)

Győr, 100 néző. V.: Győrffy, Csabai-Kaskötő, Tóth C.

UNI Győr: BROWN 19/3, RAKSÁNYI 16/12, TÖRÖK Á. 9/3, SPANOU 15, GRAY 13. Cs.: Czank 6/6, Varga Zs. 4, KRNJIC 10, Nagy D., Baffy, Szirony, Szabó P. Edző: Milos Pavlovic.

Csata: Horváth B. 7/3, AUSTRIA 7, LELIK 16, Radócz, LANG 19/3. Cs.: Nagy-Bujdosó 9/9, Angyal, Mányoky, Pálinkás 2, Solymosi. Edző: Tursics Krisztián.

A vendégek kezdtek jobban, 6-2 után egy 8-0-ás rohammal fordítottunk. Lendületben maradtunk, három perccel a negyed vége előtt 18-10-re vezettünk. A különbség a negyed végére sem változott (20-12).

A második tíz percet Nagy-Bujdosó triplája vezette fel, Czank és Török is betalált félkörön kívülről (26-17), időt is kért a vendégek edzője. A folytatásban tíz pont fölé nőtt a különbség (28-17). Állandósult a tíz pont körüli vezetésünk (31-21). A félidő hajrájában még jobban elhúztunk (37-22), két negyed után 39-26-ra vezettünk.

A második félidő elejét próbáltuk megnyomni, 47-30-ra elléptünk. Szerencsére a folytatásban sem engedtük közelebb az ellenfelet, a 28. percben 58-41-et mutatott az eredményjelző. A zárónegyed is magabiztos előnyről kezdődött.

Ebben Raksányi triplával nyitott, amit egy duplával megtoldott (67-46). Nem telt el egy perc, s időt kért a Csata edzője. A játék képe nem változott, a 35. percben 78-51-nél megint Tursics Krisztián magyarázta el lányainak egy percben, mit vár tőlük. A hajrában már jócskán harminc fölött volt a különbség (38. perc: 89-53). A vége magabiztos győzelem lett.

A második félidőben Nagy Dóra egy labdáért vívott harcban a földön maradt, a térdét fájlalta. Mint kiderült, a térdkalácsa ficamodott ki, amit sikerült helyre tenni. A meccs után már saját lábán közlekedett, holnap derül ki, hogy esetleg MR-vizsgálatra szükség lesz-e.

Milos Pavlovic: – Negyven percen keresztül jól játszottunk, csapatszinten nagyon jól támadtunk, a védekezés is rendben volt. Megvolt a kommunikáció a játékosok között, összedolgoztak, amit a magas gólpassz-szám, a huszonhét is mutat. Bízom benne, a folytatásban is hasonló vagy még magasabb szinten tudunk játszani.

Tursics Krisztián: – A győriek átrohantak rajtunk, nagyon puhák voltunk végig, ezt pedig a győriek remekül kihasználtak. Ennél jóval több kell tőlünk, ha eredményesek akarunk lenni.

Krnjic Sara: – Végre jól játszottunk, úgy érzem, kezd kijönni rajtunk az edzőnkkel való közös munka. Bízom a jó folytatásban.

Lelik Réka: – Mind támadásban, mind védekezésben sokkal többet kell nyújtanunk. Nagyon rosszul dobtunk, kívülről is, nekem sem mentek be a dobások, emellett hagytuk a győrieknek könnyű kosarakat dobni. Természetesen nagyon csalódottak vagyunk.