PINKK-CMB Cargo-UNI Győr 64-97 (18-23, 13-33, 20-24, 13-17)

Kozármisleny, NB I-es mérkőzés. V.: Rácz, Goda, Menyhárt.

PINKK: Ruják 2, Samburska 6/3, SAROK 14/6, Benke 10/6, CHESLEK 13. Cs.: JAKOVINA 14/3, Sánta, Kovalcsik 5, Raus, Séra, Zsilinszky. Edző: Jens Tillman.

UNI Győr: Czank, FIELDS 25/6, TÖRÖK Á. 14/3, KRIVACEVIC 12, GOREE 12. Cs.: Varga Zs. 9/3, Markó 8/6, Simon Zs. 2, SZTEPANOVA 10, Szabó P. 5/3, Simon A. Edző: Völgyi Péter.

Az első percek kiegyenlített játéka után mi léptünk meg, de 13-7-ről 15-13-ra feljöttek a hazaiak. A szakasz végére öt ponttal ismét megugrottunk, majd a második tíz percben 26-20-as vezetésünknél egy 15-3-as rohammal jelentős előnyre tettünk szert (41-23). Lendületben maradtunk, s a nagyszünetre gyakorlatilag el is döntöttük a találkozót (56-31). A fordulást követen is kézben tartottuk a találkozót, a negyedek végére tovább nőtt a különbség, a zárófelvonás előtt már több mint harminc ponttal vezettünk (80-48). A végére a száz ponthoz is közel kerültünk, s bár ezt nem dobtuk meg, így is a vártnál jóval simábban győztünk.

Völgyi Péter: – A mérkőzés előtt azt mondtam a lányoknak, ha annyival nyerünk a PINKK ellen, mint a Göcsej kupán, ahol húsz ponttal vertük őket, akkor elégedett leszek. Szerencsére erre még rá tudtunk tenni egy lapáttal, bár az is igaz, hogy ellenfelünknél az egyik meghatározó légiós nem játszott. Úgy érzem, jól játszottunk, a palánk alatti területet uraltuk, s mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Kemény alapozás után vagyunk, így nagyon kellett egy ilyen vártnál könnyebb győzelem, ez a játékosokban lévő feszültséget is oldotta, így pozitív élménnyel megyünk neki a bajnokság folytatásának és a nemzetközi kupának.