CMB Cargo-UNI Győr-Vasas 96-62 (24-10, 24-26, 27-9, 21-17)

Győr, 100 néző. V.: Kulcsár, Szalai, Tóth K.

UNI Győr: Czank 6, FIELDS 20/6, TÖRÖK Á. 13, KRIVACEVIC 14, Goree 9. Cs.: Robinson 7/3, SIMON ZS. 13/9, Sztepanova 4, Varga Zs. 8, Markó, Laklóth, Szabó P. 2. Edző: Völgyi Péter.

Vasas: KALU 18, Farkas, Tóth O. 6, Heljic 4, Karakasevic 9/3. Cs.: BÖRÖNDY 12/3, Mérész 8, Kaposi-Demeter 3/3, Ambrus 2, Samilbegovic. Edző: Földi Attila.

Jól kezdtük a mérkőzést, a vendégek csak a 4. percben szerezték első kosarukat. A negyed közepén 10-2-t mutatott az eredményjelző, mikor a vendégek edzője időt kért. A 6. percben pályára lépett új igazolásunk, Danielle Robinson. Továbbra is jól játszottunk, 19-4-es vezetésünknél kezdődött a szakasz hajrája. Tíz perc játék után pedig 24-10-es vezetésünknél ért véget.

Simon Zsófi harmadik tripláját szerezte a második felvonás elején, majd Török Ági volt eredményes. Kissé megakadt aztán a gépezet, a Vasas azonban így is legfeljebb tartani tudta a különbséget (15. perc: 34-20). A félidő utolsó harmadában viszont tíz ponton belülre került a vendégcsapat, Robinson triplával gondoskodott arról, hogy 48-36-os előnnyel vonuljunk pihenőre.

A második félidőben majdnem két percet kellett várni az első kosárra, büntetőkből a Vasas volt eredményes, nálunk Krivacevic törte meg a csendet. A szakasz közepéig 10-12 pont volt a különbség, majd Fields két triplája után húsz pontnál is nagyobb lett a differencia (68-44). Megmaradt a lendület, a Vasas 15-0-ás rohamunk után Kalu büntetőjével talált be újra (71-45). A zárófelvonás 75-45-ről kezdődött.

A negyedik negyedet 4-0-val nyitottuk, s tulajdonképpen nem maradt más kérdés hátra a végéig, meglesz-e a száz dobott pont. Öt és fél perccel a vége előtt 87-52-t mutatott az eredményjelző, így lehetett bizakodni. A végén viszont kapkodóvá vált a támadójáték, több dobás is pontatlan volt, így végül a bűvös ponthatárt nem értük el, a biztos győzelem azonban magabiztosan meglett.

Völgyi Péter: – Átalakulóban van a védekezésünk, rotációnk, ezért volt egy kicsit hullámzó a játékunk, de a második félidőben volt egy jó periódusunk, amivel ki tudtuk alakítani ezt a nagy különbséget.

Földi Attila: – Jó csapat a győri, ezt most is igazolta. Bár voltak jó pillanataink, összességében nem tudtunk felnőni a feladathoz.