CMB Cargo-UNI Győr-DVTK 73-76 (17-21, 15-20, 21-7, 20-28)

Győrszentiván, Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ, 150 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Jakab.

UNI Győr: Czank, FIELDS 12/6, Török Á. 5, Krivacevic 10, Goree 8. Cs.: NAGY-BUJDOSÓ 12/6, Robinson 4, SIMON ZS. 16/6, Sztepanova 6, Markó, Laklóth. Edző: Völgyi Péter.

DVTK: FONTENETTE 17/3, BACH 9, Raksányi 6, PECKOVÁ 9/3, MELNIKA 11. Cs.: Nagy D. 7/6, Szabó F. 7/3, Brewer 6, Zele 4. Edző: Stefan Svitek.

A mérkőzés előtt Völgyi Pétert köszöntötte a klub abból az alkalomból, hogy vezetőedzőnk 140. meccsén ült a győri kispadon, s ezzel klubrekordot állított fel.

Nem kezdtük jól a találkozót ideiglenes otthonunkban, 5-0-ra elléptek a vendégek, s bár többször visszajöttünk, fordítani nem sikerült, a diósgyőriek őrizték 3-4 pontos előnyüket. A negyed vége is 21-17-es vendégvezetéssel zárult.

A második szakaszt is a miskolciak nyitották jobban, ugyanúgy 5-0-val (17-26). Kellett Krivacevic duplája. A 14. percben így is több mint tízpontos volt a vendégelőny (19-30). Ez a folytatásban jelentősen nem is változott, továbbra is nagyon rossz százalékkal dobtunk (32,3 százalék a vendégek 70,8-val szemben). Nagy-Bujdosó triplájával kapaszkodtunk, de mindenre volt válaszuk a vendégeknek, így a nagyszünetre 32-41-es DVTK-előnnyel mehettek a csapatok.

Nem hozott sok pontot a harmadik szakasz első négy perce, egy vendégbüntetőre Sztepanova válaszolt (34-42). Nagy-Bujdosó hármasa, Robinson labdaszerzés utáni egyéni akcióból szerzett kosarát követően Stefan Svitek kért időt (39-44). Fields is beemelt egy triplát, majd Nagy-Bujdosó két kosarával átvettük a vezetést (46-44). Ismét időt kért a vendégek edzője. Nagy-Bujdosó lendületben maradt, majd Simon Zsófi is kétszer eredményes volt, egyszer ráadásul triplából (53-46). A zárófelvonás előtt 53-48-ra vezettünk.

Ebben ismét a vendégeké volt az eleje (53-52), két perc után Goree talált be, de egy triplával egyenlített a DVTK. Völgyi Péter időkérése után gyors triplaváltással maradt a döntetlen, Szabó Fanni büntetői után pedig megint vezettek a vendégek (60-62). Három és fél perccel a vége előtt 60-66-nál ismét időt kért Völgyi Péter. Simon Zsófi szerzett fontos kosarakat (67-68). Egy perccel a vége előtt Nagy Dóra triplájával nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, még egy időkéréssel próbálkoztunk, de már hiába, újra fordítani nem tudtunk, így fájó vereséget szenvedtünk.

Völgyi Péter: – Nagyon tompák voltunk védekezésben, csak a harmadik negyedben nyújtottunk olyan teljesítményt, ami egy ilyen rangadón kell. Sajnos a triplavonal mögül is rosszul dobtunk, a Diósgyőr viszont nagyon jó napot fogott ki.

Stefan Svitek: – Nyerni jöttünk ide, felkészültünk az ellenfélből, s jól is játszottunk. Kaptunk egy ajándékot, amit a küzdeni akarásunknak köszönhetünk.

Fotó: H. Baranyai Edina