Későn hajráztunk

Lointek Gernika Bizkaia-CMB Cargo-UNI Győr 79-67 (29-17, 19-21, 16-6, 15-23)

Gernika-Lumo, Európa-kupa-mérkőzés, F csoport, 2. csoport. V.: Santos (portugál), Mouton (luxemburgi), Oliot (francia).

Gernika: VANDERWAL 4, DIETRICK 12/9, GWATHMEY 18/3, Mazionyte 6/3, BEREZSINSZKA 19/15. Cs.: Ariztimuno 4, Diez 9/9, Pascua 4, Molina-Prados 3/3. Edző: Mario Lopez.

CMB Cargo-UNI Győr: Brown 2, CZANK 7/3, Varga Zs. 6, SPANOU 20/3, GRAY 13. Cs.: Raksányi 4, Nagy D. 10, Laklóth, Krnjic 5. Edző: Sandro Orlando.

A hazaiak egy 5-0-val kezdtek, másfél perc után Gray szerezte az első kosarunkat. A negyed közepénél átvettük a vezetést, 8-7-re, majd 11-10-re vezettünk. Innen egy 6-0-val ismét a Gernika került előnybe, s ezt a különbséget a szakasz végéig őrizte, majd a negyed legvégét 10-2-vel megnyomták a spanyolok (29-17).

A második tíz perc elejét jól nyitottuk, nem jött jól a hazaiak triplája (34-22). A folytatásban sikerült a lélektani határon, azaz tíz ponton belülre kerülni, Czank triplája után már csak hat egység volt a hátrányunk (17. perc: 38-32). A félidő hajrájában 45-36-nál kért időt Sandro Orlando, hogy ne húzzon el megint túlzottan a hazai gárda. Két negyed után tíz pont volt a különbség (48-38).

A fordulást követően állandósult a tízpontos differencia, majd mikor ismét nőtt a különbség, 57-43-nál időt kértünk. Nem volt túl sikeres a megbeszélés, mert a folytatásban pillanatok alatt 63-43-ra módosult az eredmény, így Sandro Orlando megint egy percben próbálta elmondani, mit kér a csapattól. Arra jó volt a második eligazítás, hogy legalább nem nőtt a hátrányunk (64-44).

A zárófelvonásban nagyon ne lehetett más a cél, mint közelebb kerülni a riválishoz. Sajnos a játék képe alapján a fordításra nem sok esély volt. Egy 11-3-as rohamot bemutatva 72-57-re feljöttünk, időt is kértek a hazaiak. Öt perc volt hátra, ez idő alatt egyszer még bejöttünk tíz ponton belülre (74-65), de ezzel el is lőttük a puskaport. Az első és a harmadik negyedben ment el a győzelem esélye, illetve az első félidőben kapott majdnem ötven pont is nagyon sok. A Gernika összesen 14 triplát dobott, mi kettőt, ez is döntőnek bizonyult.

Sandro Orlando: – Nem a legjobb időszakot éljük, de az utolsó negyed miatt pozitív gondolatok vannak most bennem, mert nagyot küzdöttünk, sok energiát fektettünk ebbe a játékrészbe, ahogyan a másodikba is, kár a másik két negyedért. Ezek a szakaszok megmutatták a problémáinkat, nem voltunk elég agresszívek védekezésben. Ekkor tizenkét kísérletből kilenc triplát kaptunk, pedig tudtuk, hogy jó kinti dobóik vannak. Sokat dolgoztunk eddig, biztos vagyok benne, hogy tudunk fejlődni, remélem, minél gyorsabban.

Fotó: fiba.basketball