CMB Cargo-UNI Győr–Cegléd 69–77 (18–27, 19–19, 17–14, 15–17)

Győr, NB I-es bronzmérkőzés, 200 néző. V.: Pálla, Farkas, Praksch.

UNI Győr: KIESEL 13/3, Laklóth 8/6, Likhtarovic 2, Varga Zs., GOREE 23. Cs.: SIMON ZS. 23/12, Török Á., Edző: Völgyi Péter.

Cegléd: MEDGYESSY 19, KATONA 9, Kányási 7, NAGY-BUJDOSÓ 22/6, SKORIC 20. Cs.: Ruttner Zs., Serbán, Edző: Cziczás László.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Cegléd javára.

A mindent eldöntő bronzmeccsen a vendégek kezdtek jobban (3. perc: 2-10). Goree második kosara, majd Kiesel találata jelentette a kapaszkodót. Laklóth triplakísérlete viszont lejött a gyűrűről. Kieselé nem, így máris egy pontra feljöttünk (9-10). Kosárra kosár volt a válasz, állandósult az 1-3 pontos különbség, de Kányási kosár plusz büntetője után megint hat pontra nőtt a hátrányunk (13-19). Simon Zsófi szerzett fontos kosarat, de a túloldalon Nagy-Bujdosó is betalált. Simon kosár után a bónuszt is bedobta (18-21). A negyed hajrája a vendégeké volt, zsinórban hat pontot szerezve tíz perc után 27-18-ra vezettek.

Vendégkosarakkal kezdődött a második szakasz, így először volt tíz pont fölött a különbség (18-33). Völgyi Péter ki is kérte idejét. Simon Zsófi több mint három perc után szerzett kosarat, ez volt a negyedben az első találtunk, de ez legfeljebb szépségtapasz lehetett (20-35). Laklóthtól fontos hárompontos "érkezett", Cziczás László időt is kért (23-37). Laklóth megint kintről volt eredményes, Kiesel pedig két büntetőjével tíz ponton belülre hozta csapatunkat (28-37). Goree kosár plusz büntetője után 41-31-re vezetett a Cegléd, mely zsinórban megint öt pontot dobott. Völgyi Péter kénytelen volt megint magához kéretni a lányokat. Goree kosarai, majd Kiesel szép egyéni megoldása után kerültünk ismét a lélektani tíz ponton belülre (37-46). A félidő hajrájában újabb kosár nem esett.

Laklóth szerezte a harmadik negyed első kosarát, két és fél perc után talált be először a Cegléd (39-48). Négy és fél perc elteltével megint tíz pont fölé ment a különbség (41-52), mely az idő előrehaladtával sem csökkent, állandósult a 9-11 pontos differencia, 45-58-nál pedig Völgyi Péter időt kért. A folytatásban Simon Zsófitól esett be két tripla (29. perc: 51-58). Cziczás László kért most időt. Simon elkapta a fonalat, újabb triplájával már csak 60-54 volt a vendégeknek a zárószakasz előtt.

Katona két büntetője közül az egyik volt csak jó, nálunk Goree szerezte az első pontokat két és fél perc után (56-61). Katona nem hibázott a büntetővonalról, Varga viszont időközben kipontozódott. Goree szép kosara után megint mínusz öt lett (58-63), Simon Zsófi pedig újabb triplájával kettőre hozta fel csapatunkat (61-63). Skoric dobott be két büntetőt, nálunk Kieselnek voltak kötélből az idegei (63-65). Nagy-Bujdosó triplája, majd Simon Zsófi duplája után egy hárompontos volt a különbség. Medgyessy duplája, Skoric büntetői után megint távolodóban volt a bronzérem, Goree hozta vissza a halvány reményt (39. perc: 67-72). Egy perccel a vége előtt Völgyi Péter időt kért, de hét pontot kellett volna ledolgozni (67-74). Ez nem sikerült, így csapatunk a viszontagságos idény végén a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot.

Völgyi Péter: - Nagyon akartuk ezt a bronzérmet, de rendkívül tompán kezdtünk. Igazából Cegléden kellett volna lezárni ezt a párharcot, mert ezúttal jobban játszott a Cegléd.

Cziczás László: - A szavak elfogytak... Maja Skoric csapatkapitányunkért játszottunk. Sokunknak az első győzelme volt a mostani Győrben, de ez egy életre szóló emléket jelent.