Cegléd-CMB Cargo-UNI Győr 66-60 (14-15, 10-20, 18-8, 24-17)

Cegléd, NB I-es mérkőzés a 3. helyért. V.: Hegedűs, Tőzsér, Pozsonyi.

Cegléd: MEDGYESSY 12/3, Katona 6, Kányási 4, NAGY-BUJDOSÓ 22/12, SKORIC 15. Cs.: Makszimovics, Serbán 3, Ruttner Zs. 2, Kobolák 2. Edző: Cziczás László.

UNI Győr: Kiesel 9, Laklóth 3/3, Likhtarovic 5/3, Varga Zs. 9, GOREE 24. Cs.: Simon Zs. 10, Török, Kovács V. Edző: Völgyi Péter.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-1.

Goree találatával mi szereztünk vezetést, majd 4-4-ig fej fej mellett volt a két csapat, innen csináltunk egy 9-2-es sorozatot, de a Ceglé visszajött (11-13). Kiesel megtörte a kosárcsendünket, de az első szakaszban mindössze egy pont volt az előnyünk. A második tíz percben a hazaiak kezdtek jobban, át is vették a vezetést (18-15). Időt kért Völgyi Péter, a negyed 3. percének végén Likhtarovic két büntetőből megszerezte első pontjainkat. Az újabb ceglédi kosárra egy 11-2-es rohanással válaszoltunk (22-28), a félidő legvégén pedig Kiesel és Simon Zsófi duplája közé "beékelődött" Goree kosár plusz büntetője, így 35-24-es vezetéssel mehettünk a nagyszünetre.

A harmadik negyed első kosarát mi dobtuk, de aztán feléledt a hazai gárda, s feljött hat pontra. Két és fél percig aztán egyik csapat sem tudott a gyűrűbe találni, majd Goree két büntetőjével mozdult el az eredmény a 35-41-es állásról. Sajnos innen viszont már csak ceglédi találat esett, egy 7-0-ás rohammal egy pontra felzárkózott a hazai gárda a zárószakasz előtt (42-43). Ezt nem kezdtük túl jól, a Cegléd fordított, Goree ellen pedig technikait ítéltek a játékvezetők. Ebből három pontot szerzett Cziczás László együttese, Nagy-Bujdosó duplája után pedig időt is kért Völgyi Péter (49-43). Két és fél perc telt el első pontunkig, Kiesel büntetőből talált be, de két Nagy-Bujdosó-tripla 55-46-os hazai előnyt jelentett. Nem adtuk fel, 8-0-ás rohammal feljöttünk - végre megszületett első hármasunk Laklóth révén, majd Likhtarovic is betalált a félkörön kívülről -, sőt, 56-56-nál Varga Kosarával utolértük riválisunkat. Sajnos az utolsó négy percben az idegek csatáját a Cegléd bírta jobban, így kiegyenlítette a párharcot. A bronzéremről így harmadik mérkőzés dönt, mely május 2-án 18 órakor lesz a Magvassy-csarnokban.

Cziczás László:  Cegléd városának ajánljuk ezt a győzelmet. Ismét telt ház előtt, fergeteges hangulatban tudtunk játszani. Köszönöm a játékosaimnak ezt a feledhetetlen esztendőt! Egy meccsünk van hátra, megpróbáljuk megszerezni a bronzérmet.

Völgyi Péter: – Nagy csata volt, a Ceglédé voltak a pontos labdák, megérdemelten nyertek...