CMB Cargo-UNI Győr-Cegléd 91-64 (19-19, 23-15, 26-19, 23-11)

Győr, 150 néző. V.: Győrffy, Gál, Minár.

UNI Győr: KIESEL 26, Laklóth 6/3, LIKHTAROVIC 17/15, VARGA ZS. 12, GOREE 24. Cs.: Simon Zs. 6, Török Á., Kovács V., Markó, Simon A. Edző: Völgyi Péter.

Cegléd: Medgyessy 11, Katona 10, NAGY-BUJDOSÓ 17/3, SKORICS 15/3, Makszimovics 5. Cs.: Ruttner 2, Kányási 2, Kobolák 2, Filipowicz. Edző: Cziczás László.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az UNI Győr javára.

Gyors kosárváltás után, a vendégcsapat jutott először négypontos előnyhöz (4-8), a folytatásban viszont Likhtarovic triplájával egyenlítettünk (9-9). A vezetést viszont nem tudtuk átvenni, megint a ceglédiek pillanatai jöttek (9-13). Varga Zsófi két büntetőt bedobott, Laklóth egyet, így egy ponttal vezettek a vendégek a 8. perc elején (12-13). A negyed utolsó percének viszont már a mi egypontos vezetésünkkel mentünk neki, köszönhetően Kiesel két hibátlan büntetőjének (16-15). A szakasz végén beesett egy újabb Likhtarovic-tripla, erre Nagy-Bujdosó válaszolt (19-19).

Likhtarovic megint hármast dobott, majd Goree kapott tőle nagy passzt, Kiesel középtávolija után pedig öt pont volt a javunkra (26-21). A 13. percben 29-23-as vezetésünknél kért időt Cziczás László. Varga Zsófi volt eredményes az edzői eligazítás után. A negyed közepén Goree büntetőivel 35-25 volt a javunkra. Kiesel kosara után megint időt kért a ceglédiek edzője (37-27). Zsinórban öt pontot szerzett a Cegléd, ami Völgyi Pétert sarkallta arra, hogy időkéréssel próbálja rendezni a sorokat. Hosszabb kosárcsendet tört meg Varga Zsófia. Goree kosár plusz büntetője után 42-34-re vezettünk a félidőben.

Ceglédi kosár nyitotta a második félidőt, melyet két parádés Kiesel-találat követett (46-36). Goree 13. pontjával - centerünk idáig nem hobázott még dobást - tíz pont fölé nőtt a különbség, de egy 6-0-val zárkózott a Cegléd, Simon Zs. szakította meg a vendégcsapat jó sorozatát (50-42). A 26. percben 54-42-nél megint időt kért Cziczás László. Lendületben maradtunk, a 28. percben 62-44 volt az állás. A zárószakasz előtt 68-53-ra vezettünk.

A ceglédi triplára Kiesel válaszolt duplával. Tetszető akciók végén szép kosarakat szereztünk, hét perccel a vége előtt 74-58-nál időkéréssel próbálta megakasztani a lendületünket a vendégek edzője. Nem sok sikerrel, Kiesel kosár plusz büntetőjével folytatódott a meccs. Likhtarovic triplája után először volt húsz pont fölött a különbség (80-58). Gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, így az első lépést megtettük a bronzérem felé vezető úton, a célba a szombaton 19.15 órakor kezdődő ceglédi találkozón be is érhetünk, ha ugyanilyen elszántsággal kosárlabdázunk.

Völgyi Péter: - Maximális koncentráltsággal játszottunk, ha ugyanezt tesszük szombaton, akkor Cegléden lezárhatjuk a párharcot.

Cziczás László: - Nagyon jól játszott a győri csapat, de még nincs vége, a párharcban csak egy-nullára vezet az ellenfelünk.