Bejutottunk a négy közé

2017. április 12. szerda, 15:57
Írta: Administrator

CMB Cargo-UNI Győr-DVTK 74-73 (15-21, 32-14, 17-20, 10-18)

Győr, NB I-es rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés, 400 néző. V.: Cziffra, Farkas, Minár.

UNI Győr: KIESEL 20/6, Laklóth 5/3, LIKHTAROVIC 18/12, Varga Zs. 2, GOREE 16. Cs.: Simon Zs. 13/6, Kovács V., Török Á. Edző: Völgyi Péter.

DVTK: CZANK 17/9, Horváth B. 5/3, Rasheed 13/6, Szécsi 4, JOVANOVIC 22/3. Cs.: Adamecz 2, Tomlinson 10/3. Edző: Maikel Lopez.

A párharc végeredménye: 2-1 az UNI Győr javára.

Kicsit idegesen kezdtünk, az első kosarunkra majdnem három percet kellett várni, Kiesel szép egyéni betörésből volt eredményes (2-4). Négy perc elteltével Rasheed triplája után 11-4-re vezettek a vendégek. Simon Zs. gólpassza és triplája jelentett kapaszkodót, majd Rasheed újabb hármast emelt be, időt is kért Völgyi Péter (9-16). Hosszú kosárcsend tört meg Goree két sikeres büntetőjével, aki aztán ziccerből is betalált (13-16). Jovanovic triplája után hat pont volt a hátrányunk (15-21). A negyed is ezzel az eredménnyel zárult.

Simon Zsófia kosarával kezdődött a második tíz perc, Likhtarovic triplája után pedig már csak egy ponttal ment a DVTK. A 14. perc elején Likhtarovic két büntetőjével átvettük a vezetést (22-21), a meccs folyamán először. A negyedben három és fél perc után Czank két büntetője jelentette az első diósgyőri pontokat (22-23). A szakasz közepén Kiesel dobta be két büntetőjét, Laklóthtól pedig jótt egy tripla (29-23). Liktharovic is a félkörön kívülről talált gyűrűt (32-25). A folytatásban Kiesel hármasa után már több mint tíz ponttal vezettünk (37-26), s amerikai irányítönk folytatta a pontgyártást. Czank triplájával kapaszkodott a DVTK (41-31). A félidőre 47-35-ös vezetéssel mehettünk.

A harmadik negyedben Simon Zsófia kezdte a pontgyártást, Goree pedig folytatta (51-35). Jovanovic két és fél perc után volt eredményes miskolci oldalról (51-37). A negyed közepéhez közeledve őriztük tíz pont feletti előnyünket (53-41). A 27. percben viszont a lélektani határon belülre került a DVTK (55-46). Kellett Kiesel hárompontosa. Sajnos Czanké már nem annyira volt kellemes, ahogyan Horváth Bernadetté sem. Völgyi Péternek sem tetszett, kinis kérte idejét (58-52). Kiesel tett pontot a rossz szériánkra, aki előbb egy duplát dobott be, majd két büntetőt értékesített higgadtan (62-52). A zárófelvonás 64-55-ös vezetésünkről kezdődött.

Goree büntetőivel ismét két számjegyű lett a különbség, de zsinórban négy pontot szerzett a Diósgyőr. Völgyi Péter 66-59-nél időt kért nyolc perccel a vége előtt. Tomlinson triplájával, majd kétpontosával  szoros lett az állás (66-64). Nagy szükség volt Goree kosarára. Kiesel viszont mindkét büntetőjét kihagyta, ezért kár volt. Simon Zsófi emelt be egy triplát (71-64). Likhtarovic hármasát követően Maikel Lopez kért időt (74-66). Czank hármasa tartotta a vendégek reményét. Az utolsó perc 74-71-ről indult, Maikel Lopez pedig időt kért. Kimaradt mindkét oldalon egy dobás, Jovanovic egy duplát mégszerzett két tizedmásodperccel a vége előtt, de ez elég volt, drámai csatában megnyertük a mérkőzést, így a Sopron ellen az elődöntőben folytathatjuk.

Völgyi Péter: - Nagy csatára késztetett bennünket a Diósgyőr, gratulálok mindkét csapatnak, mert nagyot küzdött, szerencsére most mi jöttünk ki jobban a szoros végjátékból.

Maikel Lopez: - Győzni jöttünk, de két amerikaink nélkül erre kevesebb esélyünk volt.Büszke vagyok a csapatra, mert remekül harcolt, sajnos ez sem volt most elég.