Cegléd-CMB Cargo-UNI Győr 70-68 (13-17, 22-19, 19-14, 16-18)

Cegléd, 400 néző. V.: Földházi, Gorka, Minár.

Cegléd: MEDGYESSY 30/9, Kányási, Nagy-Bujdosó 7/3, SKORIC 24/3, Kobolák. Cs.: Katona 9/3, Ruttner, Serbán. Edző: Cziczás László.

UNI Győr: Kiesel 9, Varga Zs. 6, LIKHTAROVIC 20/9, Török 4, GOREE 11. Cs.: Laklóth, Simon Zs. 18/9, Markó, Kovács V. Edző: Völgyi Péter.

Jól kezdtük a mérkőzést, egy perc után 6-0-ra vezettünk. A folytatásban viszont egy 8-0-val fordítottak a hazaiak, s innen fej fej mellett haladt a két csapat. Hol mi, hol a hazaiak vezettek, az első negyed vége 13-12 után Likhtarovic duplájával és triplájával zárult, így négypontos volt az előnyünk (13-17). A második szakaszt mi kezdtük gyengén, a Cegléd 6-0-val nyitott, s megint vezetett. Török Ági egyenlített, Kiesel kosarával pedig megint mi vezettünk (14. perc: 19-21). Bő két perc elteltével viszont már néggyel ment a Cegléd (27-23). Ekkor egy 8-0-ás rohammal ismét előnybe kerültünk, s ebből a nagyszünetig egy pont maradt meg (35-36).

A második félidő 9-2-es ceglédi rohammal kezdődött, de most nem volt annyira fordulatos a meccs, a Cegléd 6-7 ponttal vezetett, mi háromnál közelebb nem tudtunk hozzájuk kerülni. A meccs forgatókönyve a zárófelvonásban sem változott, a hazaiak már 64-56-ra mentek, innen nagy hajrával felzárkóztunk (66-65), de a végjátékot jobban bírta idegekkel a ceglédi gárda, s bár a végén 70-68-nál mindkét büntetőt kihagyta Medgyessy, aki egyébkén a mezőny legjobbja volt a mag 46 IBM-pontjával, de a hátralévő három másodperc már nem volt elég a kosárra dobáshoz, így egy héten belül második fontos mérkőzésünket veszítettük el, így ha csak nem borul a papírforma a hátralévő fordulókban, akkor az alapszakaszt a negyedik helyen zárjuk.

Völgyi Péter: - Fájó vereséget szenvedtünk, a két csapat hasonló helyzetben volt, mert míg náluk Makszimovics, nálunk Hruscaková nem tudott játszani kisebb sérülés miatt. A Cegléd a kulcspillanatokból jobban jött ki, s a felzárkózási kísérleteinket rendre vissza tudta verni. Jól jön most egy kis szünet, hogy rendezzük a sorokat az alapszakasz hátralévő mérkőzései és a rájátszás előtt.