CMB Cargo-UNI Győr-Szekszárd 62-67 (12-16, 21-14. 13-19, 16-18)

Győr, 400 néző. V.: Kapitány, Tőzsér, Balogh.

UNI Győr: Kiesel 5/3, Laklóth 5/3, Török Á. 7/3, Hruscaková 9/3, GOREE 19/6. Cs.: Simon Zs. 5/3, VARGA ZS. 8, Markó, Likhtarovic 4. Edző: Völgyi Péter.

Szekszárd: Studer Á. 6, Theodoreán 2, ERKIC 12/3, LISEC 19/3, PIRSIC 17. Cs.: Bálint 2, Daniel 9/9, Gereben, Mansaré. Edző: Zeljko Djokic.

Török Ági hárompontosával kezdődött a pontgyártás, a 4. percben pedig Hruscaková is betalált kintről (8-4). A negyed közepénél viszont átvette a vezetést a Szekszárd (8-11). Nem találtuk az ellenszerét a vendégek védekezésének. Varga Zsófi büntetőjével hosszabb kosárcsendünket zárta le (10-13). Hruscaková szép támadás végén talált be, de a negyed szekszárdi triplával zárult (12-16). Varga Zsófi szerzte a második szakasz első kosarát, Laklóth pedig szép tempódobással egyenlített. A vendégektől megint egy tripla érkezett, sajnos Laklóthé kimaradt. Öt ponttal ellépett a Szekszárd, kellett Hruscaková kosara. Likhtarovic találatával egy pontra feljöttünk, Zeljko Djokic pedig kikérte idejét (20-21). Goree szedte le Simon labdáját, s ezzel a kosárral hosszú idő után megint vezettünk. Goree Kiesel dobása után ugyanezt megismételte (24-21). Két tolnai kosárra Kiesel válaszolt triplával, de vendégek játékosa, Erkic is pontos volt a félkörön túlról (27-28). A félidő hajrája Varga labdaszerzés utáni kosarával indult, amire volt válaszuk a vendégeknek. A nagyszünetre hárompontos előnnyel mehettünk (33-30).

Fordulás után a Szekszárd szerezte az első pontokat, míg nálunk Simon Zsófi is megdobta első kosarát. Nem potyogtak sűrűn a kosarak, Négy perc után a vendégek kosár plusz büntetővel visszavették a vezetést, 35-39-nél pedig Völgyi Péter kért időt. Goree fontos duplát szerzett, majd Varga Zsófi halászott el egy labdát, de Simon triplája már gyakorlatilag a gyűrűből jött ki. Ellépett a Szekszárd (37-45). Nagyon kellett Goree hármasa. Likhtarovic mindkét büntetőjét bedobta, ahogyan a túloldalon Pirsic is (42-47). A negyed utolsó percében 46-47-et mutatott az eredményjelző, a zárószakasz előtt pedig 46-49 volt az állás. Ebben a vendégek találtak be először, majd egy triplát is beemeltek (46-54), jött is a győri időkérés. Kiesel büntetőivel kezdtük meg a felzárkózást, majd Goree akcióból volt eredményes (50-54). Goree kosár plusz büntetője után már csak három pont volt a hátrányunk (53-56). Nem sokkal később megint hét pont volt a hátrányunk (53-60). Zeljko Djokic kért időt, alig valamivel kevesebb, mint öt perccel a vége előtt. Simon Zsófi triplája végre jó volt, de jött a hasonló értékű válasz (56-63). Laklóth folytatta a hármasok sorozatát, Kieselé viszont kimaradt, akárcsak Hruscakováé. Goree második triplája nagyon kellett (62-64). Huszonhét másodperccel a vége előtt a vendégek mindkét büntetőjüket bedobták (62-66), Völgyi Péter még egy időkéréssel próbálkozott. Sajnos nem tudtunk kosarat szerezni, ezzel pedig eldőlt, hogy elveszítettük a mérkőzést.

Völgyi Péter: - Szoros meccsen nyert a Szekszárd, mert kevesebbet hibázott.

Zeljko Djokic: - Gratulálok csapatomnak, az euroligás győriek otthonában nyerni nagy fegyvertény. Ezt a sikert Fűzy Ákos és Tapodi Péter barátom emlékének ajánlom, mert ugyan ők nem lennének boldogok most a győri vereség miatt, de a személy miatt azért lenne egy kis öröm is bennük.