Tisztes vereség

2017. február 22. szerda, 17:57
Írta: Administrator

CMB Cargo-UNI Győr-Dinamo Kurszk 49-84 (6-17, 17-22, 11-23, 15-22)

Győr, Euroliga-mérkőzés, 300 néző. V.: Zubak (szlovák), Eger (osztrák), Poljansek (szlovén).

UNI Győr: KIESEL 14, Laklóth, Likhtarovic 8/6, Hruscaková 8, Goree 6. Cs.: Varga Zs. 2, Simon Zs. 2, Markó 2, Kovács V. 5, Török Á. 2, Simon A., Nagy R. Edző: Völgyi Péter.

Kurszk: Cruz 3, Prince 7/3, McCoughtry 9, OGWUMIKE 10/3, Ciak 7. Cs.: VAGYEJEVA 9, Logunova 5, Kirillova 6/6, Levcsenko 4, VIDMER 18, Doroseva 3/3, Medvegyeva 3/3. Edző: Lucas Mondelo.

Három percet kellett várni az első kosarunkra, Goree szerezte, amit egyébként két orosz kosár előzött meg (2-4). Nem hozott sok pontot a negyed, a 6. percben 7-4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. A hosszú kosárcsendet a Kurszk törte meg, zsinórban nyolc pontot szerezve több mint tíz ponttal ellépett (4-15). Hruscaková szép kosarával tíz ponton belülre kerültünk, de orosz kosárral zárult a negyed (6-17). A második tíz percet a Kurszk kezdte jobban, mi Kiesel kosár plusz büntetőjével szépítettünk (13. perc: 9-23). Megint orosz kosarak jöttek, Völgyi Péter pedig időt kért (15. perc: 9-29). Likhtarovic triplakísérlete végre sikeres volt - a csapat kilencedik ilyen próbálkozása talált utat a gyűrűbe. Pontosabbak lettünk támadásban, így közelebb tudtunk zárkózni a vendégekhez (16-32). A félidő hajrájában 23-35-re feljöttünk, de négy kurszki büntetővel a nagyszünetben 39-23 volt a Dinamo javára.

Másfél perc elteltével mi szereztük az első pontokat a második félidőben, de jött a válasz erre a túloldalon.   A 25. percben húsz pont fölé nőtt a különbség (25-46), de Likhtarovic dobott egy triplát. A folytatásban aztán még inkább nőtt a távolság a felek között, az utolsó felvonás 34-62-ről kezdődött. A zárószakaszra gyakorlatilag minden eldőlt, a legnagyobb kérdés az volt, sikerül-e közelebb zárkózni a vendégekhez, vagy tovább nő a különbség. Végül nagyjából sikerült tartani a 30 pont körüli távolságot, a vége 84-49 lett a vendégeknek.

Völgyi Péter: - Szerettük volna szorosabb mérkőzéssel lezárni idei Euroliga-szereplésünket. Nem tudtunk elég harcosak lenni, lepattanózásban múltak felül nagyon. Bízom benne, a tizennégy meccs tapasztalatait a bajnoki rájátszásban hasznosítani tudjuk.

Lucas Mondelo: - Több dolgot szerettünk volna kipróbálni védekezésben és támadásban egyaránt, ezt úgy gondolom, sikerült elérnünk, így összességében elégedettek vagyunk.

Kovács Vanessza: - Tudtuk, hogy nehéz ellenféllel találkozunk. Jó kihívás volt ellenük játszani, voltak dolgok, amelyeket sikerült megoldanom, de még sokat kell fejlődnöm.