BEAC-Újbuda-CMB Cargo-UNI Győr 33-58 (11-17, 7-17, 7-15, 8-9)

Budapest, 100 néző. V.: Rácz, Jurák, Varga Z.

BEAC: Lelik 2, Süle 6/6, Suppán 3/3, Szabó F., Barnai 8. Cs.: Kocsis, Pál 9/3, Boros, Gocsmann 2, László 3, György. Edző: Balogh Judit.

UNI Győr: Kiesel 3, LAKLÓTH 10/6, TÖRÖK Á. 10, HRUSCAKOVÁ 8, GOREE 7. Cs.: Varga Zs. 8, Likhtarovic 2, Markó 6/6, Kovács V. 4, Simon A., Nagy R. Edző: Völgyi Péter.

Laklóth hárompontosával kezdődött a mérkőzés, s a folytatásban is mi irányítottunk. A hazaiak 7-0 után a 3. perc legvégén dobták első kosarukat. Állandósult a 6-8 pontos vezetésünk, a negyed Lelik kosarával zárult. A második szakaszban a BEAC dobta az első kosarat, de hamar tíz pont lett a két csapat között (13-23). A negyed második felében még nagyobb lett a távolság (15-31), s ez a 16 pont alakult ki a nagyszünetre is.

A fordulást követően megint a BEAC volt először eredményes, de aztán megint a mi perceink jöttek, a 27. percben Markó triplája után kétszer annyi pont állt a nevünk mellett, mint a hazaiknál (22-44). Markó második hármasát követően pedig már 49-22 volt ide, a szakasz végül Süle trojkával zárult. Az utolsó felvonásban sok érdemleges dolog nem történt, mindkét oldalon sok lehetőséget kaptak a cserék, s végül a nem túl kosárgazdag negyedet is megnyertük, így összességében a vártnak megfelelően magabiztosan hoztuk a kötelezőt.

Völgyi Péter: - Többen is influenzások voltak, de kértem a lányokat, hogy maximális koncentrációval próbáljanak játszani. Ezt védekezésben meg is valósították, támadásban viszont távolról nem találtunk be. Megtisztelve ellenfelünket végig teljes fordulatszámon játszott a csapat, de az is látszott, hogy hosszú és nehéz sorozat vége felé közelít.