Hasznos meccs volt

2017. február 15. szerda, 21:38
Írta: Administrator

BLMA-CMB Cargo-UNI Győr 69-50 (19-12, 18-12, 13-13, 19-13)

Lattes, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 13. forduló. V.: Clivaz (svájci), Sarekoski (finn), Marques (portugál).

BLMA: Lardy 8, Skrela 8/6, ROBERT 11, GODIN 13, Sacko 4. Cs.: MANN 15/3, MICHEL 7/3, Deas 3/3, Faye. Edző: Valery Demory.

UNI Győr: KIESEL 13/6, Simon Zs. 5/3, LIKHTAROVIC 9/3, Hruscaková 7, GOREE 10. Cs.: Laklóth 2, Varga Zs. 4, Török Á., Kovács V. Edző: Völgyi Péter.

A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, 4-0-ra, majd 8-2-re ellépett, de a szakasz közepén már csak két pont volt a hátrányunk (12-10). Ekkor Skrela dobott egy triplát, Mann pedig egy duplát, így hétpontos hazai előnnyel zárult az első tíz perc. A második negyed 4-0-ás hazai rohammal kezdődött, 26-13-ról viszont egy 7-0-val felzárkóztunk. Sajnos a folytatásban megint a hazaiak percei következtek, a 11-2-es rohanásuk jelentős előnyt jelentett a házigazdák számára a nagyszünetben.

A második félidő első felében voltak jó pillanataink, Likhtarovic triplát, Goree duplát dobott gyors egymásutánban, de megint lelohasztotta kissé a kedélyeket egy jól eleresztett francia hárompontos (42-29). Állandósult a hazaiak 13-15 pontos vezetése, a zárófelvonás előtt 50-37 volt az állás. Ebben sem sokat változott a játék képe, sikerült többször is tíz pontra felzárkózni (52-42, 57-47), viszont kimaradtak a lehetőségek, hogy a lélektani határon belülre kerüljünk. A végére pedig Skrela hármasával kialakult az addigi legnagyobb különbség.

Völgyi Péter: - Kissé tompán kezdtünk, a hazai csapat palánk alatt több párharcot megnyert, s ezekből szerzett előnyt. Voltak jó teljesítmények nálunk is, de összességében az ellenfél megérdemelten nyert. A franciák védekezése elég szokatlan, de ez jó nekünk, mert a hazai bajnoki rangadókon hasonló stílusra számíthatunk, így jól szolgálta a felkészülést ezekre a találkozókra a mostani meccs.