CMB Cargo-UNI Győr-MTK 92-53 (24-16, 24-15, 26-16, 18-6)

Győr, 100 néző. V.: Boros, Fodor, Rácz.

UNI Győr: CZANK 9, FIELDS 17/6, Török Á. 6, KRIVACEVIC 13, GOREE 21. Cs.: Markó 2, Sztepanova 8, Laklóth 5/3, Simon Zs., Varga Zs. 6, Szabó P. 5/3. Edző: Völgyi Péter.

MTK: HORVÁTH B. 14/9, Jankó, Adamecz 4, Székely-Horváth Zs. 3/3, CVITKOVIC 12. Cs.: Szabó F. 9, Zólyomi, Koch 8/6, Pál, Szabó B. 1, Wéber 2, Szeitl. Edző: Nagy Dóra.

A nemzetközi továbbjutás kiharcolása után a papírforma alapján könnyebb mérkőzés várt ránk, de sokszor az ilyen meccsek a legnezebbek. Az első negyed szerencsére nem ezt a tézist igazolta, hamar tíz pont fölé nőtt a különbség (22-11), egy 5-0-val közelebb ugyan közelebb került az MTK, de a negyed végén megnyugtató volt az előnyünk (24-16).

A második szakaszban Sztepanova szerezte az első kosarat, majd állandósult a 8-10 pontos differencia. A szakasz közepén egy vendégtripla után hat pont lett a különbség (32-26). Ennél közelebb nem jutott az MTK, sőt, Czank kosara után visszaállt a tíz pont fölötti különbség )39-28). Időt is kért a vendégek edzője. Fields hármasa után már 44-29 volt a javunkra. A félidő hajrájában sikerült még rápakolni a vezetésünkre, így megnyugtató előnnyel mehettünk pihenőre (48-31).

A második félidőt egy MTK-tripla vezette fel, amire Fields kosár plusz büntetővel válaszolt. Lendületben maradtunk, húsz pont fölé nőtt a különbség (55-34). A folytatásban sem változott a játék képe, a zárószakaszra gyakorlatilag végleg eldőlt a mérkőzés (74-47). Az utolsó tíz percben majdnem két perc kellett az első kosárig, a vendégek szerezték büntetőből, mi Czank révén két és fél perc után voltunk eredményesek. Szabó Petra szép kosárral szállt be, Goree révén pedig meglett a 80. pontunk is (80-50), amit a vendégek időkérése követett. Szabó Petra elkapta a fonalat: egy triplát dobott, majd Goree növelte az előnyt.

A kemény sorozat közepette jól jött a könnyebb győzelem, ami teljes mértékben megérdemelt volt.

Völgyi Péter: – Végig komolyan vettük a mérkőzést, melyen folyamatosan őröltük fel ellenfelünket.

Nagy Dóra: – Huszonöt percig nagyjából tartottuk a lépést a sokkal jobb erőkből álló győri csapattal, utána elfáradtunk, szétesett a védekezésünk, s támadásban sem tudtuk megvalósítani, amit szerettünk volna.