BEAC-CMB Cargo-UNI Győr 59-84 (11-20, 19-16, 14-26, 15-22)

Budapest, 100 néző. V.: Gál, Goda, Varga-Záray.

BEAC: Szabó II D. 7/3, Pusztai P. 4, Suppán 3, György 2, Kovács V. Cs.: SÜLE 15/3, BARNAI 11, Angyal 8/6, Király, Gocsmann 5/3, Zana, László B. 4. Edző: Balogh Judit.

UNI Győr: Czank 3/3, Simon Zs. 4, TÖRÖK 9/6, NAGY-BUJDOSÓ 10/6, GOREE 10. Cs.: ROBINSON 15/3, Fields 6, KRIVACEVIC 14, Laklóth 5/3, SZTEPANOVA 6, Markó 2, Varga Zs. Edző: Völgyi Péter.

Nehezen lendültek bele a csapatok a játékba, az 5. percig csak kilenc pont esett, 5-4-es eloszlásban. Némi meglepetésre a hazaiak vezettek. Innentől egy 7-0-ás rohanással átvettük a vezetést, s a negyed végére kilencpontos előnyt harcoltunk ki. A második szakaszban sokáig tartottuk tíz pont körüli előnyünket, egészen a félidő hajrájáig. Ekkor öt pontra feljött a BEAC (28-33), kellett Czank hármasa, de a játékrész hazaikosárral zárult (30-36).

A nagyszünetet követően néhány percig még tartotta magát a sereghajtó, de 42-51-nél egy 11-2-es futással gyakorlatilag eldöntöttük a találkozót, a zárófelvonás előtt 62-44-re vezettünk. Ekkor már érződött a BEAC fiataljain is, hogy nem tudják a lépést tartani velünk, az utolsó tíz percben tovább nőt a különbség, így a vége a várakozásnak megfelelően magabiztos győzelem lett.

Völgyi Péter: – Tudtuk próbálgatni a rotációnkat, ú taktikai elemeket is gyakoroltunk. Három negyedben jól is védekeztünk, a másodikban nem, ám így is biztosan hoztuk a kötelező győzelmet.