PEAC-CMB Cargo-UNI Győr 64-74 (22-21, 13-16, 15-16, 14-21)

Pécs, 200 néző. V.: Földházi, Cziffra, Söjtöry.

PEAC: Mandic 9, Wentzel 2, Rasheed 4, VUCUROVIC 14, IMOVBIOH 14. Cs.: Szücs R. 5, Licskai 5/3, ROBERSON 11/9, Tenyér. Edző: Gabriel Carrasco.

UNI Győr: Czank 5/3, Fields 10, Török, KRIVACEVIC 12/3, GOREE 18. Cs.: ROBINSON 4, Simon Zs. 8/6, Nagy-Bujdosó 9/3, Markó, Sztepanova 2, LAKLÓTH 6/6. Edző: Völgyi Péter.

Jól kezdtük a mérkőzést, de 4-0 után hamar fordított a PEAC (7-6). Egy 6-0-ás sorozatot mutattunk be, s tartottuk is az öt pont körüli előnyt (14-19), a negyed hajrája viszont a hazaiaknak sikerült jobban. Tíz perc után egy ponttal a pécsi gárda vezetett. A második szakaszt is jól indítottuk, több mint négy perc alatt csak mi dobtunk pontot, így megint vezettünk öt ponttal (22-27). Nem sokkal később viszont már döntetlent mutatott az eredményjelző (29-29), s bár többször is a PEAC vezetett, a nagyszünetben 37-35-re vezettünk.

A második félidőben is hasonlóan alakult a forgatókönyv, Laklóth triplája után 45-39 volt a javunkra. Egy 5-0-ás hazai rohanást Czank hármasa zárt le, de a PEAC ki tudott egyenlíteni (48-48), szerencsére sikerült újítanunk, s a zárószakaszt 53-50-es előnyről kezdhettük. Ebben már egyértelműen mi irányítottuk a játékot, elléptünk tíz ponttal (57-67), s ezt a különbséget már a meccs végéig tartani tudtuk. Összességében küzdelmes mérkőzésen nagyon fontos két pontot szereztünk, immár Nagy-Bujdosó Nórával a sorainkban.

Völgyi Péter: – Jól játszó PEAC-ot győztünk le. A második negyedben volt egy időszakunk, amikor kissé elkapkodtuk a támadásainkat, ezért nem tudtuk előbb eldönteni a mérkőzést. Csapatomon látszott a hosszabb szünet, de bízom benne, hogy meccsről meccsre lépegetünk előre.