CMB Cargo-UNI Győr-MTK 85-71 (32-23, 21-15, 18-11, 14-22)

Győr, 100 néző. V.: Papp, Minár, Goda.

UNI Győr: BROWN 21/12, Czank 6, RAKSÁNYI 12/6, TÖRÖK Á. 9/3, SPANOU 16. Cs.: NAGY D. 10/6, Varga Zs. 9, Baffy 2, Krnjic, Szirony, Szabó P. Edző: Milos Pavlovic.

MTK: Czirják 4/3, Szeitl 2, Süle 9/3, Hegedűs 9, SZABÓ F. 15/3. Cs.: BERNÁTH 8/6, WEBER 14/3, Baksa 7, Koch 3/3, Schiroky, Gróf. Edző: Nagy Dorottya.

Reshanda Gray kisebb sérülés miatt nem lépett pályára a mérkőzésen, melyet jól kezdtünk 7-0 után a negyed közepén 18-8 volt a javunkra, a szakasz hajrájában azonban felengedtük az MTK-t, az utolsó perceket 23-12 után 9-2-re nyerték a vendégek. A második tíz percben hamar visszaállt a tíz vagy annál nagyobb különbség (38-27, 42-32), a félidőre 53-38-as vezetésünkkel mehettek a csapatok.

A fordulást követően tovább nőtt a különbség, de 63-43 után megint megtorpantunk, amit egy 6-0-val kihasznált az MTK. Szerencsére sikerült újítani, s egy 8-0-val ismét elléptünk, a zárófelvonásnak 71-49-cel vágtunk neki. Ebben viszont nem egészen úgy alakultak a dolgok, ahogyan vártuk, 10-2-vel nyitott a vendéggárda. A hajrára pedig már csak alig több mint tíz pont volt az előnyünk (79-68). A végén azért biztossá tettük a győzelmet, amire a zsinórban elszenvedett öt vereség után nagy szükségünk volt. Nem mellékesen ez volt vezetőedzőnk első sikere, mióta átvette a gárda irányítását. Fontos megemlíteni, hogy Szirony Dorina személyében saját nevelésű újoncot avattunk, s a csapatban korábban már bemutatkozott Baffy Fanni is lehetőséget kapott.

Milos Pavlovic: – Elégedett is vagyok, meg nem is. Akadtak nagyon jó dolgaink, viszont még rengeteg munka vár ránk, hogy tudásunknak megfelelő teljesítményt nyújtsunk. Több játékostól is sokkal több kell a jövőben.

Nagy Dorottya: – Nem a győri csapatra készültünk, hanem saját hibáinkat szerettük volna kijavítani. A múltkori fordulóban mutatott agresszív védekezést szerettük volna megtartani, s a támadójátékban is próbáltunk minél pontosabbak lenni. Azt gondolom, ezt sikerült elérnünk, s összességében jó meccset játszottunk a hazaiakkal.