ZTE-CMB Cargo-UNI Győr 75-69 (23-16, 19-19, 16-14, 17-20)

Zalaegerszeg, 300 néző. V.: Cziffra, Minár, Vida.

ZTE: KOIZAR 10, Pusztai P. 6, Maltsi 11/6, HEGEDŰS-ŐRI 11/3, PARKER 14. Cs.: Horti 6, SZALAY 15/6, Kovács G., Boontsra 2. Edző: Gáspár Dávid.

UNI Győr: BROWN 15, Raksányi 8/6, Török Á. 2, SPANOU 8, GRAY 15/3. Cs.: CZANK 13/9, Mandic 2, Varga Zs. 5, Krnjic 1. Edző: Milos Pavlovic.

Az első kosarat Gray révén mi szereztük, de a folytatásban a zalaiak kerültek lépéselőnybe, az ekkor megszerzett előny (11-4) a negyed végéig megmaradt a két csapat között. Négy pontnál közelebb nem tudtunk kerülni a házigazdákhoz. A második felvonásban is úgy tűnt, állandósul a négy-hét pont körüli differencia, de 28-21-nél egy 7-0-ás rohammal kiegyenlítettünk. Sajnos erre 6-0-val felelt a ZTE, mely a nagyszünetben is hét ponttal vezetett (42-35).

A harmadik negyedben nem változott a játék képe, a hazaiak őrizték hétpontos előnyüket, nem tudtunk közelebb kerülni hozzájuk. A szakasz hajrájában kellett Czank triplája, ami után időt kértek a hazaiak (53-49). A folytatásban viszont csak zalai pontok estek – a hajrában beesett egy tripla is -, így 58-49-ről kezdődött a zárófelvonás. Ebben tíz pont fölé nőtt a hátrányunk (64-51), időt is kért Milos Pavlovic. Raksányi egy triplával jelentkezett, Gray pedig két büntetőt értékesített (64-56). Raksányira fújtak sportszerűtlent – a videózás után is helyben hagyták az ítéletet -, melyből 2-0-át csinált csak a ZTE. Négy perccel a vége előtt mínusz hatnál Hegedűs-Őri emelt be egy hármast, majd Maltsi szerzett kosarat (71-60). Kikértük az újabb időnket. Egy 6-0-val zárkóztunk fel, másfél perccel a vége előtt Gáspár Dávid is időt kért. A hátralévő időben már fordulat nem állt be.

Összességében szinte végig futottunk az eredmény és az ellenfél után, s bár voltak jobb periódusaink, a győzelemre reális esélyünk gyakorlatilag egy percig nem volt.

Milos Pavlovic: – Nagy volt a küzdelem a pályán, sajnos megint volt rövidzárlatunk, miután felzárkóztunk ellenfelünkhöz. Az ilyen percek végzetesek az olyan csapatok ellen, mint a ZTE. Védekezésben sem teljesen úgy játszottunk, ahogyan készültünk. A kesergésre nincs idő, kezdjük újra elölről, a folytatásban, nincs mese, fel kell javulunk.