Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Cegléd-CMB Cargo-UNI Győr 79-70 (16-23, 28-10, 17-15, 18-22)

Cegléd, 400 néző. V.: Kapitány, Győrffy, Balog.

Cegléd: MEDGYESSY 14, Lelik, Zsovár 6, Katona 11/3, MOKANGO 15. Cs.: Kányási 2, MAKSIMOVIC 21/3, POPOVIC 10/3. Edző: Cziczás László.

UNI Győr: Czank, FIELDS 24/3, Török Á. 3/3, Krivacevic 2, GOREE 14. Cs.: Laklóth, Sztepanova 12, Simon Zs. 13/3, Varga Zs. 2, Markó. Edző: Völgyi Péter.

Jól kezdtünk, 10-2 után az 5. percben is megnyugtató különbséggel vezettünk (15-6). A folytatásban kicsit közelebb jött a Cegléd (16-19), de az első tíz perc végén nekünk jött ki jobban a lépés (16-23). A második negyed eleje nem vetítette előre, mi vár ránk, tartottuk előnyünket, de 27-24-es vezetésünknél időt kért Völgyi Péter. Sajnos a hazaiak így is átvették a vezetést (32-30), s bár egyszer még megint mi kerültünk előnybe (32-33), a félidő hátralévő részében csak a Cegléd volt eredményes, a 12-0-s rohammal több mint tíz pont volt a hátrányunk (44-33).

A második játékrészben megint volt egy rosszabb periódusunk, 48-38-nál egy 8-0-val nagyon távolra kerültünk a hazai együttestől. Ezen sajnos Völgyi Péter időkérése sem segített. Goree hosszú kosárcsendet tört meg, a szakasz végén egy 6-0-val pedig viszonylag „lőtávol” közelébe kerültünk (61-48). Az utolsó felvonásban négy hazai ponttal megint reménytelenebbé vált a helyzetünk. A nagy üldözés gyakorlatilag eredménytelen volt, minden felzárkózási kísérletünket visszaverték a hazaiak, 1.30-cal a vége előtt ugyan tíz ponton belülre kerültünk (76-67), majd Simon Zsófi triplájával már csak hét pont volt a hátrány (77-70), többre azonban nem volt időnk, így második vereségünket szenvedtük el a bajnokságban.

Völgyi Péter: – Kicsit tartottam a kezdéstől, mert a korábbi heti két meccs mellett most egy hete játszottunk utoljára, s félő volt, hogy lassan lendülünk játékba. Ennek ellenére jól elkaptuk a ritmust, a második szakaszban azonban felpuhult a védekezésünk, s a Cegléd van annyira jó, hogy ezt kihasználja. Utána mindent megtettünk, hogy fordítsunk, de egyrészt Krivacevic bokája kifordult, nem is tudott visszajönni a pályára, másrészt az extra hárompontosok nem mentek be, így megérdemelten nyertek a hazaiak. Bízom benne, Tijana sérülése nem annyira súlyos, s szerdán már tud játszani a Szekszárd ellen.