(Magyar) Országos döntőt rendezünk

Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Csütörtöktől vasárnapig tart Győrben – az első két napon az Olimpiai Sportparkban, majd a hétvégén már az egyetemi csarnokban – a serdülő lány bajnokság országos döntője. A házigazda győri Széchenyi Kosárlabda Akadémia az A csoportba került a Csata DSE, a Szekszárd és a DVTK Akadémia társaságában, míg a B jelű négyesben a Soproni Darazsak Akadémia, a Vasas Akadémia, a Zsíros Akadémia Kőbánya és a Kosárlabda Akadémia Pécs szerepel.

Tullner Krisztián, a Széchenyi KA edzője így nyilatkozott a várakozásairól: „Az országos döntő mindig külön bajnokság. Úgy gondolom, nagyon erős mezőny jött össze, bárki okozhat meglepetést. Céljaink nem változtak, ott szeretnénk lenni a legjobbak között. Nem kerültünk könnyű csoportba, de ez pluszkihívást jelent számunkra.”

A torna műsora

Május 10. (Olimpiai Sportpark), 9 óra: Soproni Darazsak Akadémia–Vasas Akadémia. 11 óra: Zsíros Akadémia Kőbánya–Kosárlabda Akadémia Pécs. 13 óra: Csata DSE–Szekszárd. 15 óra: DVTK Akadémia–Széchenyi KA. 17.30 óra: Soproni Darazsak–KA Pécs. 19.30 óra: Vasas Akadémia–Zsíros Akadémia.

Május 11. (Olimpiai Sportpark), 9 óra: Széchenyi KA–Csata DSE. 11 óra: DVTK–Szekszárd. 13 óra: Pécs–Vasas Akadémia. 15 óra: Zsíros Akadémia–Soproni Darazsak. 17 óra: Szekszárd–Széchenyi KA. 19 óra: Csata DSE–DVTK.

Május 12. (egyetemi csarnok), 10 óra: B csoport 3.–A csoport 4. (E). 12 óra: A csoport 3.–B csoport 4. (F). 14 óra: B csoport 1.–A csoport 2. (G). 16 óra: A csoport 1.–B csoport 2. (H).

Május 13. (egyetemi csarnok), 9 óra: E vesztese–F vesztese (7. helyért). 11 óra: E győztese–F győztese (5. helyért). 13 óra: G vesztese–H vesztese (3. helyért). 15 óra: G győztese–H győztese (döntő).