Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szekszárd–CMB Cargo-UNI Győr 80–70 (20–19, 12–20, 21–17, 27–14)

Szekszárd, NB I-es női mérkőzés, 1200 néző. V.: Kapitány, Praksch, Rácz.

Szekszárd: Studer Á. 5, Theodoreán 8, BÁLINT R 8/6, Mansaré 4, MCCALL 17/3. Cs.: OBLAK 17/3, KRNJIC 16, Gereben 4, Kis V., Studer Zs. Edző: Djokic Zeljko.

UNI Győr: Czank 4/3, Fields 5/3, TÖRÖK Á. 8, Varga Zs., Goree 8. Cs.: ROBINSON 16, Simon Zs. 7/3, KRIVACEVIC 12/3, Sztepanova 4, Laklóth 6/6. Edző: Völgyi Péter.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, az 5. percben 9–2-re vezetett az idehaza még veretlen listavezető, a negyed utolsó percét is tíz pont előnyről kezdték a hazaiak (20–10), de remek hajrával, Fields triplájának is köszönhetően egy 9–0-ás rohammal felzárkóztunk. A második szakaszban megmaradt a lendületünk, s fokozatosan léptünk el a Tolna megyeiektől, a félidő hajrájában mi vezettünk nyolc ponttal (27–35). A második félidőben gyakorlatilag a 26. percig az történt a pályán, amit elterveztünk, ám 51–40-es vezetésünknél a Szekszárd összekapta magát, s szép lassan elkezdte ledolgozni a hátrányát. Egy 7–0-ás rohanással ismét nyílt lett a találkozó, s ettől talán megremegtek a kezek a mi oldalunkon, a szekszárdiak viszont a közönség buzdításától lendületbe jöttek, s a zárószakasz már csak hárompontos előnyünkről kezdődött (53–56), ami aztán hamar tízpontos hátránnyá változott. A találkozó ezzel gyakorlatilag el is dőlt, a végeredmény azt jelenti, hogy a szezon során már negyedszer maradtunk alul a Szekszárddal szemben.

Völgyi Péter: – Amíg jó volt a védekezésünk, addig mi irányítottuk a mérkőzést. Amikor azt hittük, hogy megnyugtató előnyt szereztünk, visszavettünk, ezt pedig kihasználták a szekszárdiak.

Fotó: Makovics Kornél