(Magyar) Nagyszerű győzelem idegenben

Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nantes Rezé-CMB Cargo-UNI Győr 60-64 (21-7, 15-24, 15-18, 9-15)

Nantes, Európa-kupa-mérkőzés, J csoport, 5. forduló. V.: Gudas (litván), Glod (luxemburgi), Marziali (olasz).

Nantes: Thorburn 5, Medenou 6, Turcinovic 12/3, Clanet 5/3, RAINCOCK-EKUNWE 20. Cs.: Lenglet 2, Milandu, Andre 5, Michaud 5/3. Edző: Emmanuel Coeuret.

UNI Győr: Czank 2, FIELDS 17, Varga Zs. 2, Krivacevic 10, GOREE 8. Cs.: Sztepanova 8, SIMON ZS. 17/9, Török Á. Edző: Völgyi Péter.

Nem kezdtük túl jól a meccset, első kosarunkat csak a 6. percben szereztük, ekkor viszont már 10 pontnál járt a Nantes. A folytatásban is nehezen találtuk a ritmust, így tíz perc után jelentős hátrányba kerültünk. A második negyedben tíz pont környékére felzárkóztunk, majd tovább közelítettünk a vendéglátókhoz. Láthatóan kezdtünk belemelegedni. Sajnos a büntetőzéssel hadilábon álltunk, 13-ből mindössze hat volt pontos. A nagyszünetre így is öt pontra csökkentettük a hátrányt, ami az első negyed után azért már sokkal szebb képet festett.

A második félidőben tovább folytattuk a felzárkózást, ami olyan jól sikerült, hogy 43-41-nél már mi vezettünk. Ami miatt aggódhattunk, hogy az ilyen nagy rohamok sokszor komoly erőt vesznek ki a csapatokból. Kicsit mi is hullámvölgybe kerültünk, így visszavette a vezetést a Nantes, sőt, öt ponttal megint ellépett, nagyon kellett a negyed vége előtt nem sokkal Simon Zsófi triplája. A zárófelvonást így mínusz kettőről kezdtük (51-49), azaz továbbra is nyílt volt a találkozó. Az utolsó tíz percben szerencsére megint az történt, amit mi elterveztünk, a végjátékba már hatpontos előnnyel mentünk bele, ezzel gyakorlatilag el is döntöttük a találkozót. A hazaiak el is fáradtak, de lélekben is feladták. Rossz kezdés után higgadtan, türelmesen kosárlabdázva nagyszerű győzelmet arattunk.

Völgyi Péter: – Jól kezdtek a franciák, mi rengeteg ziccert hagytunk ki, s gyermeteg hibákat követtünk el. Tudtam, hogy ezeket ki tudjuk javítani, a második negyedtől már irányítottuk is a játékot. Fokozatosan jöttünk fel, a vezetést is többször átvettük, de mérleg nyelve a lehető legjobbkor, a végén billent végleg a javunkra. Idegenen hatvan pontot kapni nagy dolog, ez a védekezésünket dicséri. Nagyon örülök a győzelemnek, ránk fért egy ilyen siker, mellyel még maradt továbbjutási esély, de ehhez a Namur elleni is extra védekezés, valamint még ötletesebb támadójáték kell.

Fotó: fiba.basketball