Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

CMB Cargo-UNI Győr-ZTE 72-56 (21-20, 20-13, 14-14, 17-9)

Győr, bronzmérkőzés, 100 néző. V.: Papp, Ádám, Balog.

UNI Győr: Czank 2, FIELDS 14, VARGA ZS. 8, KRIVACEVIC 4, GOREE 12. Cs.: Sztepanova 9, TÖRÖK Á. 16/6, Laklóth 2, Simon Zs. 2, Nagy-Bujdosó 3/3, Szabó P., Markó. Edző: Sandro Orlando.

ZTE: KOZIAR 11/3, GORJANÁCZ 6, JEFFERY 12/3, Hegedűs-Őri 5, PARKER 12. Cs.: Pavel, Gáspár-Szalay 10/3. Edző: Gáspár Dávid.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az UNI Győr javára.

Parker kosár plusz büntetőjevel kezdődött a találkozó, nálunk bő egy perc után Goree volt először eredményes. A ZTE folytatta a pontgyártást, Goree viszont egyik büntetőjét dobta csak be (3-7). Újabb két vendégkosár után Sandro Orlando kért időt. Felkeményedett a védekezésünk, ezt kihasználva sikerült kiegyenlítenünk, Török Ági dobott triplát (15-15). Ezúttal Gáspár Dávid kérte ki idejét. A vezetést nem tudtuk átvenni, Jeffery is triplát ért el. Ami késik, nem múlik, Goree, majd Simon Zsófi duplájával már nálunk volt az előny (19-18).

A második tíz percben ismét Parker szerezte az első kosarat, amit Jeffery fejelt meg újabb találattal (21-24). Krivacevic talált be elsőként nálunk. Czank kosara után egyenlítettünk (25-25). Szépen kijátszott akció végén Török újból triplából volt eredményes (28-25). Három perccel a félidő vége előtt egy 6-0-ás rohammal öt ponttal elléptünk (34-29). Időt kért megint a zalaiak vezetőedzője. Varga szerzett kosarat, miközben a passzt adó Goree maradt a földön a bokáját fájlalva. Sztepanova kosár plusz büntetőjével már tíz pont volt a javunkra (39-29). A félidő 41-33-as vezetésünkkel zárult.

Egy-egy kosár mindkét oldalon – így kezdődött a második félidő. Fields első kosarával már 12 ponttal vezettünk (47-35). Fields kosár plusz büntetőjével megint nőtt egy kicsit az előny (50-37). Kisebb kosárcsendet tört meg Fields, ezekben a percekben mindkét csapat sokat hibázott, főleg támadásban, így biztosan őriztük előnyünket (52-40). Koziar hármasával hosszú idő után megint tíz ponton belülre került a ZTE, de Nagy-Bujdosó hamar visszaállította a különbséget (55-43). A zárófelvonás előtt 55-47-re vezettünk.

Fields büntetője, majd Török duplája vezette fel az utolsó tíz percet, Gáspár Dávid egyből időt is kért (58-47). Szalay triplából talált be, de Krivacevic is eredményes volt (60-50). Fields lökött egyet a megint megakadt csapaton, az utolsó öt percnek 64-52-vel vágtunk neki. Ez megnyugtató különbségnek bizonyult, a végén még növelni is tudtuk az előnyt, így egy győzelemre kerültünk a bronzéremhez. Ezt pénteken Zalaegerszegen meg is szerezhetjük.

Sandro Orlando: – Az elején látszott, hogy nem voltunk játékban, majd javítottunk a támadólepattanózás, s az ellenfél faultproblémáit ki tudtuk használni. Ekkor már jól védekeztünk, magas tempóban támadtunk, s könnyű kosarakat szereztünk.

Gáspár Dávid: – A győriek megérdemelték a győzelmet. Csapatomnak azt kell játszania, amit tud. Remélem, a hazai meccsen ennek szellemében kosárlabdázunk, s vissza tudunk jönni Győrbe.

Török Ágnes: – Nem kezdtünk jól, talán ennek az volt az oka, hogy mi már hosszabb ideje nem játszottunk éles meccset, míg a ZTE nemrég fejezte be az elődöntőt. Mikor rendeztük a sorokat, s feljavult a védekezés, sikerült olyan előnyt szerezni, mely megnyugtatott bennünket, s végül biztosan szereztük meg a győzelmet.