Sorry, this entry is only available in Hungarian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

CMB Cargo-UNI Győr-Sopron Basket 54-62 (17-18, 19-16, 8-17, 10-11)

Győr, 300 néző. V.: Benczur, Győrffy, Minár.

UNI Győr: CZANK 12/12, Fields 4, Varga Zs. 4, Krivacevic 10, Goree 3. Cs.: SZTEPANOVA 11/3, Laklóth 4, Török Á. 6, Nagy-Bujdosó. Edző: Sandro Orlando.

Sopron: Fegyverneky 2, Turner 5/3, CRVENDAKIC 20/12, MILOVANOVIC 13/6, JOVANOVIC 14. Cs.: Page 4, Salvadores 4, Dubei. Edző: Roberto Íniguez.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Sopronnak.

Simon Zsófia családi okok miatt nem léphetett pályára az elődöntő második felvonásán, melyen idegesen kezdtek a csapatok. Az első négy percben mindkét oldalon csak egye-egy kosár esett, Krivacevic, illetve Jovanovic jóvoltából. Milovanovictól és Turnertől is beesett egy tripla, majd ismét Milovanovic volt eredményes (2-10). Időt is kért Sandro Orlando. Czank is egy hármast dobott, ezzel kapaszkodtunk. A negyed hajrájában állandósult a különbség, aztán egy perccel a vége előtt két pontra feljöttünk (14-16), a szakasz végül 17-18-as eredménnyel zárult.

Jovanovic szerezte a második tíz perc első kosarát, Crvendakic pedig egy hármasból volt eredményes. Czank is kívülről talált be, de Crvendakic ismételni tudott (20-26). Czank nem akart lemaradni szerb “kollégájától”, ő is beemelt még egy hármast (25-26). Sztepanova kosara után pedig már nálunk volt az előny, Roberto Íniguez időt is kért. A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, a félidő hajrája nekünk jött ki jobban, így 36-34-re vezettünk két negyed után.

Turner, majd Krivacevic volt sorrendben a második félidő első két kosárszerzője. Nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, 40-40 után a kisebb kosárcsendet Milovanovic törte meg egy kosár plusz büntetővel. Fields talált be hosszú idő után, de Milovanovic hármasa után 42-48-nál kért időt Sandro Orlando. A folytatásban Crvendakic is távolról volt eredményes, nálunk viszont kimaradtak a dobások, így ellépett a Sopron (42-51).

Crvendakic megint hármast dobott a zárónegyed elején, ez volt neki a 20. pontja (44-54). Lendületben maradt a Sopron, mi viszont Sztepanova révén csak négy és fél perc után találtunk be. Most mi kaptuk el a fonalat, tíz ponton belülre kerülve kezdtük a hajrát (50-58). Laklóth dobott egy hármast, de szabálytalan zárás miatt lefújták az akciót a játékvezetők. Miközben Íniguez időt kért, a bírói hármas videóról visszanézte a jelenetet, de helyben hagyták az első döntést: nem ért Laklóth kosara. Ezzel, valamint Fegyverneky “beszédülő” kosaraval el is dőlt a találkozó. A párharcot a Sopron nyerte, mi a bronzéremért játszhatunk majd.

Sandro Orlando: – Most tovább tudtuk tartani a lépést a Sopronnal, mint kedden, de egy ilyen szintű csapat ellen ez nem elég. A védekezésben akadtak kihagyásaink, túl sok hárompontost engedtünk ellenfelünknek. Annak azért örülök, hogy megint előbbre léptünk.

Roberto Íniguez: – Hasonló forgatókönyv volt, mint az első meccsen, megint a második félidőbe voltunk jobbak. Látszik a játékosaimon a fáradtság, ezért is volt nagyon fontos, hogy nyertünk, mert igazi dráma lett volna számunkra, ha vasárnap is pályára kellett volna lépni.